Ker tigrasti komar za razmnoževanje potrebuje zgolj 3 dcl vode, je zelo hvaležen, če ljudje v naši okolici puščamo odslužene posode, nepokrite sode za deževnico, polivinilaste folije in cerade, avtomobilske gume ali če nam na strehah ali v žlebovih zastaja voda.
Počistimo in pospravimo okolico za brezskrbno poletje
Posebej na slovenskih urbanih področjih se zdi, da je komarjev vsako poletje več. A strokovnjaki pravijo, da se tigrasti komar – najbolj nadležna vrsta med krvosesi, ki je prišla k nam iz toplih krajev – v naravi pri nas ne razmnožuje in da je popolnoma odvisen od nas in naše nemarnosti.
To pomeni, da lahko njihovo število omejimo, vsaj v naši neposredni okolici: tigrasti komar namreč ne potuje prav daleč, saj je slab letalec.
Kako se proti tigrastemu komarju borijo v Ljubljani
Mestna občina Ljubljana svetuje, da v izogib namnoženju tigrastega komarja:
- okolico hiše čimprej pospravimo in naokoli nikoli ne puščamo nepokritih zalivalk za rože, veder, odprtih plastenk, avtomobilskih gum in drugih majhnih posod, saj ostanki vode predstavljajo idealno gojišče za razmnoževanje tigrastega komarja;
- ne pustimo, da se voda nabira na ponjavah in drugih platnih, ki se uporabljajo za prekrivanje;
- več kot nekaj dni zunaj ne puščamo nepokritih napihljivih bazenov in drugih vodnih igrač;
- ne praznimo podstavkov za rože in drugih posod v kanalizacijske odtoke;
- redno čistimo žlebove, sode in rezervoarje;
- skrbimo za vodnjake in ribnike.
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej