Ne dovoli si, da bi ti zdravstvene težave pokvarile potovanje, ki si ga težko pričakoval vse leto. Pred odhodom na pot si pripravi svojo potovalno lekarno in upaj, da bo to tisti del prtljage, ki ga sploh ne boš uporabil na potovanju.
Vsebina potovalne lekarne je odvisna od kraja, v katerega potuješ, njegovega splošnega standarda in higienskih razmer, razvitosti in dostopnosti zdravstvenih storitev ter seveda bolezni, ki tam pretijo. Zato je pomembno, da se z razmerami prej seznaniš in upoštevaš priporočljive ter zahtevane zdravstvene ukrepe, ki veljajo za določeno državo in svoje osebno zdravstveno stanje. V vsakem primeru pa so v potovalni lekarni dobrodošli naslednji pripomočki.
Zdravila za blaženje lažjih zdravstvenih težav na poti
Če se odpravljaš na daljšo pot z avtomobilom, avtobusom ali ladjo in ti vožnja ni ravno v užitek, se opremi s tabletami proti potovalni slabosti, da ne bodo počitnice pokvarjene že pred prihodom na cilj. Svoje mesto v potovalni lekarni nameni tudi protibolečinskim tabletam in zdravilom proti povišani temperaturi. Velikokrat so na potovanju dobrodošla tudi sredstva za uravnavanje takšnih in drugačnih prebavnih težav. Če veš, da si nagnjen k alergijam, ne pozabi na protialergijske tablete in kreme. Če pa potuješ na malarična področja, so nujne tudi tablete proti malariji, ki ti jih predpiše zdravnik.
Oprema za prvo pomoč
Ko se odpravljaš na počitnice ali potovanje, v svoji prtljagi najdi tudi kotiček za nekaj osnovnih pripomočkov prve pomoči, kot so sterilne gaze, povoj, razkužilo in mazilo za rane, obliži, škarje in pinceta.
Sredstva za osebno nego
Če boš počitnice užival v toplih krajih, ne pozabi na zaščito pred sončnimi žarki in uporabi kremo z visokim zaščitnim faktorjem ter mleko ali gel za nego kože po sončenju. Zelo prav ti bodo prišla tudi sredstva za zaščito pred komarji in drugimi insekti. Velikokrat je dobrodošlo tudi razkužilo za roke.
Shranjevanje zdravil na potovanju
Zdravila shrani v priročno torbico in pri tem imej v mislih, da v ročni prtljagi na letalu ne smeš prenašati tekočin. Pazi, da zdravila ne bodo izpostavljena soncu in vlagi. Hrani jih na temperaturi, nižji od 25 stopinj Celzija in jih pusti v originalni embalaži skupaj z navodili.
Zdravstveni dokumenti na potovanju
S seboj na počitnice nujno vzemi kartico zdravstvenega zavarovanja in potrdilo o cepljenju, če je obvezno za vstop v določeno državo. Pred odhodom je priporočljivo skleniti tudi zdravstveno zavarovanje z asistenco v tujini in s seboj vzeti potrdilo.
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej