Ženska.si Ženska.si Intimatemedicine Intimatemedicine Hudo.com Hudo.com
Pridružite se nam na Facebooku!
twitter
  • Domov
  • Aktualno
  • Sodoben moški
    • Moda
    • Moje zdravje
    • Partnerski odnos
    • Psihologija
    • Kulinarika
  • Lifestyle
    • Zanimivosti
    • Potovanja
    • Tehnika
    • Dizajn
    • Moj dom
    • Huda arhitektura
    • Mobilnost
  • Šport
    • Nogomet
    • Košarka
    • Rekreacija
    • Fitnes
  • Scena
    • Tuja scena
    • Domača scena
    • Glasba
    • Intervju
    • Film
  • Vse o seksu
    • Seksi nasveti
    • Spolni položaji
    • Intimno zdravje
    • Zanimivosti o seksu
    • Hude bejbe
    • Partnerski odnos
Menu
Lifestyle » Potovanja

Slovenci lani prepotovali ves svet

A. P. / STA
januar 29, 2023 / 4 meseci ago

Slovenski uporabniki mobilne telefonije so julija lani kot večdnevni ali enodnevni obiskovalci potovali v 140 držav. Največ, skoraj 700.000, jih je potovalo na Hrvaško, 71 odstotkov se jih je tam zadržalo več dni. Slovenijo so medtem po podatkih statistikov obiskali uporabniki iz 125 držav, največ iz Nemčije.

Komentiraj Share Share Share WhatsApp
NOVICE
* Polje je obvezno
Profimedia

Profimedia

Okoli 225.000 slovenskih uporabnikov mobilne telefonije je julija lani potovalo v Italijo, okoli 187.000 pa v Avstrijo, v eksperimentalni statistiki, ki temelji na uporabi podatkov mobilnih operaterjev za namene turizma, ugotavlja statistični urad.

V primerjavi z julijem 2021 se je število slovenskih uporabnikov, ki so potovali, lani povečalo. Tistih, ki so obiskali Hrvaško, je bilo za 21 odstotkov več, na potovanje v Italijo se jih je odpravilo za 45 odstotkov več in v Avstrijo za 31 odstotkov več.

Skoraj pol milijona uporabnikov (71 odstotkov vseh, ki so julija potovali na Hrvaško) se je na Hrvaškem zadržalo več dni skupaj, v povprečju osem. Večdnevnih obiskovalcev Italije in Avstrije je bilo precej manj: prvo je obiskalo okoli 63.000 (oz. 28 odstotkov vseh, ki so julija potovali v Italijo), drugo pa okoli 58.000 uporabnikov (oz. 31 odstotkov vseh, ki so julija potovali v Avstrijo).

Tudi kot enodnevni obiskovalci so slovenski uporabniki največkrat potovali v sosednje države in največkrat obiskali Hrvaško (okoli 930.000 enodnevnih potovanj). Z več kot pol milijona enodnevnih potovanj sta sledili Avstrija (okoli 530.000) in Italija (okoli 505.000).

Slovenijo so po drugi strani julija lani obiskali uporabniki mobilne telefonije iz 125 držav. Največ, več kot 1,8 milijona različnih uporabnikov, je bilo uporabnikov iz Nemčije, kar je 31 odstotkov več kot julija 2021. Okoli 975.000 jih je bilo iz Avstrije, kar je 15 odstotkov več kot julija 2021, okoli 890.000 oz. 32 odstotkov več kot predlanskega julija, pa iz Italije. Z Nizozemske so jih našteli okoli 600.000 ali 48 odstotkov več, 440.000 pa s Češke, kar je 30 odstotkov več kot julija 2021.

Pri vseh navedenih državah je delež, ki ga od vseh uporabnikov iz posamezne države predstavljajo različni tranzitni potniki, večji od 80 odstotkov, so zapisali statistiki. V primeru Nemčije, Avstrije in Italije je ta delež večji od 90 odstotkov, v primeru Nizozemske in Češke republike pa nekoliko nižji.

acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej

Tagtags
mobilni telefoni
Komentiraj Share Share Share WhatsApp

Najbolj brano

Vas mika skok čez plot? Raje dvakrat premislite…

  • Partnerski odnos

V katerem horoskopskem znamenju je rojenih največ serijskih morilcev?

  • Psihologija

Zakaj so začimbe tako zelo zdrave

  • Moje zdravje

Prepreči potne madeže pod pazduhami, enostavno je

  • Moda

Ravnokar objavljeno

Ženo prek video varuške zasačil pri varanju, nato pa ugotovil, s kom je v postelji: ”To je bolano!”

  • Partnerski odnos

Kampiranje je zakon: To so prednosti počitnic v prikolici

  • Potovanja

Okusno, zdravo in poceni: Domači veganski čevapi

  • Kulinarika

Karleuša praktično gola v klubu, obiskovalce pa je najbolj začudil pogled na njena stopala

  • Tuja scena

Teme

avtomobili bejba dneva ekologija hrvaška hudo.si igrice Kitajska koronavirus nogomet nogometaši razgaljene zvezdnice raziskava računalniške igre Rusija seksi bejbe slovenija smešen video smešne fotografije uporabni nasveti vesolje viralni video ZDA znanstvene zanimivosti

Kampiranje je zakon: To so prednosti počitnic v prikolici

  • Potovanja

Seveda je odločitev za dopust v počitniški prikolici odvisna od osebnih preferenc in udobja posameznika. Vendar pa mnogi ljudje uživajo v tej izkušnji zaradi svobode, prilagodljivosti in bližine narave, ki jih ponuja kampiranje s prikolico.

Italijane razburja nova promocijska kampanja, goste privabljajo tudi s posnetki iz Slovenije

  • Potovanja

Italijane razburja nova promocijska kampanja Odprti za čudeže. Ministrstvo za turizem in italijanska turistična agencija Enit sta zanjo namenila devet milijonov evrov, filmček pa med drugim vključuje prizor, posnet v eni od slovenskih vinarn.

Poglejte luksuzno križarko, ki so jo zgradili v reški ladjedelnici! Ima devet restavracij, dva helikopterja in manjšo podmornico…

  • Mobilnost
  • Potovanja

V reški ladjedelnici 3. maj so v četrtek na prvo plovbo slovesno pospremili luksuzno polarno križarko Scenic Eclipse II. Ladjo so izdelali tri mesece pred rokom, vredna pa je 170 milijonov evrov. Sprejme lahko do 228 potnikov v 114 kabinah ter ima devet restavracij, dva helikopterja in manjšo podmornico.

Natakarica znorela, ker so ji gostje pustili samo 65 evrov napitnine: ”Je**ni škrti!!”

  • Potovanja

”Evropejci so najslabše stranke!”

”Hotel sem zgolj sesti poleg žene in sina”: Poglejte napad policije na potnika, ki je kričal od bolečin!

  • Potovanja

Pet policajev je potnika omamilo z elektrošokerjem in ga zvleklo z letala – samo zato, ker je zamenjal sedež, da bi sedel poleg družine.

Slovenijo uvrstili med top 10 trajnostnih in odgovornih destinacij

  • Potovanja

Slovenski turizem v predstavitvi na borzi WTM London poudarja pomen odgovornega, vključujočega in spoštljivega turizma. Usmerjenost Slovenije v trajnostno delovanje so po besedah Karmen Novarlič iz STO prepoznali tudi vodilni odločevalci v potovalni industriji, ki so državo uvrstili med top 10 najbolj trajnostnih in odgovornih destinacij na svetu.

Polovica zaposlenih tudi med dopustom redno preverja službeni e-mail

  • Potovanja

Med dopustom skoraj dve tretjini vprašanih uporabljata mobilni telefon v enaki meri kot sicer, na družbenih omrežjih jih toliko časa kot običajno preživi polovica vprašanih. Službeno elektronsko pošto jih med dopustom spremlja 46 odstotkov, 15 odstotkov jih pravi, da delodajalec pričakuje, da nanjo odgovarjajo, je pokazala raziskava Mediane.

Kako na dopustu NE ostati brez denarja

  • Potovanja

Tudi v dopustniški evforiji moramo ohraniti trezno glavo. Preverite 4 nasvete, kako se izogniti denarni nočni mori zaradi dopusta!

4 železna pravila na nudistični plaži

  • Potovanja

Ste mislili, da na nudistični plaži ne veljajo nikakršna pravila? Preberite, katere osnovne zapovedi nudizma morate upoštevati na FKK plažah!

Pridružite se nam na Facebooku!
twitter
  • Aktualno
    • Bedarija dneva
    • Zanimivosti
  • Sodoben moški
    • Moda
    • Moje zdravje
    • Rekreacija
    • Fitnes
    • Partnerski odnos
    • Psihologija
    • Kulinarika
  • Lifestyle
    • Potovanja
    • Tehnika
    • Dizajn
    • Moj dom
    • Huda arhitektura
    • Mobilnost
  • Šport
    • Nogomet
    • Košarka
  • Scena
    • Tuja scena
    • Domača scena
    • Glasba
    • Intervju
    • Film
  • Vse o seksu
    • Seksi nasveti
    • Spolni položaji
    • Intimno zdravje
    • Zanimivosti o seksu
    • Hude bejbe
  • O podjetju
  • Uredništvo Moški.si
  • Oglaševanje
  • Pogoji uporabe strani
  • Nagradne igre
  • O piškotkih
Zapri oglas

Podprite nas in se nam pridružite na Facebooku!

Ne kaži več. Sem se že pridružil/a.

To spletno mesto uporablja piškotke! Razumem Vsak naslednji klik na tej strani pomeni, da soglašate s piškotki.

Ne sprejemam piškotkov.