Od leta 2014 do leta 2019 je več kot 140 milijonov uporabnikov Twitterju posredovalo svoje telefonske ali e-poštne naslove za pomoč pri zaščiti računov z dvofaktorsko avtentikacijo. Zvezna komisija za trgovino (FTC) in ameriško pravosodno ministrstvo sta Twitter obtožila, da je oglaševalcem dovolil, da so te podatke uporabili za ustvarjanje dobička.
“Twitter je pridobil podatke uporabnikov pod pretvezo, da jih bo uporabil v varnostne namene, nato pa jih je uporabil tudi za ciljanje uporabnikov z oglasi,” je v sporočilu za javnost zapisala predsednica komisije Lina Khan.
FTC je postopek proti Twitterju sprožila skupaj z zveznimi tožilci.
“Potrošniki, ki delijo svoje zasebne podatke, imajo pravico vedeti, ali se ti podatki uporabljajo za pomoč oglaševalcem pri ciljnem oglaševanju,” je pojasnila ameriška tožilka Stephanie Hinds.
Poravnava poleg plačila 150 milijonov dolarjev vsebuje tudi nekatere nove ukrepe, ki jih bo moral uvesti Twitter. Med drugim bo njegov program za zasebnost redno ocenjeval neodvisni ocenjevalec.
“Varovanje podatkov in spoštovanje zasebnosti jemljemo zelo resno in s komisijo FTC smo sodelovali na vsakem koraku,” je sporočil Twitterjev vodja za zasebnost Damien Kieran.
“Z agencijo smo se uskladili glede operativnih posodobitev in izboljšav programa, da bi zagotovili varnost osebnih podatkov ljudi in zaščito njihove zasebnosti,” je pojasnil in dodal, da je bil znesek že plačan.
Poravnava, ki jo bo moral odobriti sodnik, od Twitterja zahteva tudi, da vse osebe, ki so se Twitterju pridružile pred koncem leta 2019, obvesti o dogovoru in možnostih za zaščito njihove zasebnosti, še navaja AFP.
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej