Roko na srce, slovenska piva so precej konzervativna, kar se tiče sestavin. Kar pa ni nujno slabo…
Nenavadna piva vse bolj popularna
Trend nenavadnih piv je vse močnejši in predvsem v ZDA in azijskih državah lahko najdemo res bizarne primere; pivo z okusom slanine, paradižnika, avokada, vanilije, pivo z gobicami, slano pivo iz nemškega Leipziga itd. Nenavadnost teh piv izhaja predvsem iz presenetljivih kombinacij okusov in arom – no, nekateri pivovarji pa prisegajo na res nenavadne sestavine.
Denimo pivo Mangalitsa Pig Porter, ki mu pri fermentaciji dodajo svinjske glave in kosti. Ali japonsko pivo Kono Kuro, ki mu dodajo cenjeno vrsto kave, pridobljeno iz kavnih zrn, ki so jih prebavili tajski sloni. Da ne govorimo o želodčnih krčih, ki nam jih zada sama misel na ameriški Rocky Mountain Oyster Stout, ki ga fermentirajo z bikovimi modi. Kakorkoli že, nihče ne premaga Islandcev.
Islandsko pivo iz kitov
Pivovarna Steðji je predstavila pivo s 5,2% alkohola, ki mu pri fermentaciji dodajo kitovo moko. Podjetje je seveda hitro postalo tarča kritik naravovarstvenikov in splošne javnosti, a na očitke o ubijanju ogroženih živali za izdelavo piva so se odzvali hladnokrvno:
”Kitolov je stoletja stara islandska tradicija,” je medijem dejal lastnik pivovarne, Dagbjartur Ariliusson, ki pravi, da bo pivo prebudilo Vikinga v nas.
No, lahko se zgražamo, kolikor želimo, a na koncu bo zadevo najbrž uredil svobodni trg – pivo je namreč prejelo zelo negativne kritike zaradi slabega okusa in ni pričakovati, da se bo dobro prodajalo.
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej