Kdo je v letošnji sezoni Lige prvakov najbolj presenetil, kdo razočaral, kdo je zabil najlepši zadetek? Pred velikim finalom na Wembleyju smo izbrali nekaj vrhuncev tega tekmovanja.
Odkritje sezone Lige prvakov 2010/2011
Gareth Bale: Odigral je dve fantastični tekmi proti Interju v skupinskemu delu in to je bilo več kot dovolj za to, da je glas o njem segel deveto vas. Njegov resen protikandidat bi bil lahko Mehičan Javier Hernandez, a nihče ni zaradi nastopov v Ligi prvakov letos tako “profitiral” kot sijajni Valižan, ki se je v letu dni iz mlade zvezde Premiershipa prelevil v globalno nogometno zvezdo in enega najbolj zaželenih igralcev na svetu.
Kdo je letos v Ligi prvakov najbolj razočaral?
Inter: Aktualni evropski prvak je sledil tradiciji neuspešnega branjenja osvojene lovorike, a mu tega niti ni bilo mogoče preveč zameriti. Milančani so svoj trenutek slave v Ligi prvakov doživeli le v prvem polčasu prve tekme proti Tottenhamu, nato pa je sledila razprodaja ugleda, ki se je začela že na tekmi proti Bayernu, kjer je Inter našel vsa šivankina ušesa in se navkljub izrazito slabši igri prebil v četrtfinale, ter končala proti Schalkeju, ki je Inter povsem osramotil.
Kdo je letos v Ligi prvakov najbolj presenetil?
Kobenhavn: Danski malček je dosegel največ, kar dandanes klub takšnega evropskega razreda sploh še lahko doseže v bitki s korporacijami iz nogometno najbolj razvitih držav. Čeprav je bila osmina finala skrajni domet, takšne zgodbe vendarle vlivajo upanje tudi tistim, ki se morajo najprej zanesti na lastni “know-how” in šele na to na globino klubskih blagajn.
Najlepši gol sezone 2010/2011 v Ligi prvakov
Dejan Stanković: V rubriki, v kateri je seveda nemogoče potešiti vse okuse, smo izbrali sijajen zadetek srbskega vezista na srečanju med Interjem in Schalkejem, na katerem je Stanković “s prve” udaril s polovice igrišča in premagal Manuela Neuerja. Zapomnili si bomo tudi genialen zadetek Lionela Messija za vodstvo Barcelone proti Arsenalu z 1:0 na Nou Campu, mojstrovino Angela Di Marie proti Tottenhamu in škarjice Izraelca Erana Zahavija na srečanju skupinskega dela med Hapoelom in Lyonom.
Najbolj vroča medijska debata
Real Madrid – Barcelona: Polfinalni obračun starih španskih rivalov je zanetil pravo medijsko vojno. Seciralo se je vsak prekršek posebej, pletlo mednarodno zaroto in zganilo celotno svetovno nogometno stroko. Obračuna sta obenem podrla tudi vse rekorde gledanosti v zgodovini Lige prvakov.
Najbolj vroča izjava v letošnji Ligi prvakov
Jose Mourinho: Bi bilo sploh mogoče, da bi naziv pripadel komu drugemu? Do polfinala je bil Portugalec “priden”, po obračunih z Barcelono pa je počil kot mina. “Danes smo videli, da proti Barceloni nihče nima nobenih možnosti. Morda zato, ker UEFA ostalim klubom ne dovoli igrati proti njim. Ne vem zakaj. Je to zaradi logotipa Unicefa, morda zato, ker so zelo simpatični … kdo bi vedel,” so bile besede, zaradi katerih je Barcelona vložila pritožbo, Mourinho pa nogometni svet še enkrat več razdelil na dva pola.
Največja napaka vratarjev v Ligi prvakov
Julio Cesar in Heurelho Gomes: Letos kraljujeta Brazilca. Prvi, lani sicer najboljši vratar Lige prvakov, je Mariu Gomezu podaril kar dva lahka zadetka, največji individualni ‘kiks’ pa lahko pripišemo staremu znancu tovrstnih rubrik, Heurelhu Gomesu, ki se verjetno še danes sprašuje, kako je nenevaren izstrelek Cristiana Ronalda lahko končal za njegovim hrbtom.
Najboljši slovenski moment v ligi prvakov
Valter Birsa in Damir Skomina: Birsin Auxerre je izpadel po skupinskem delu, slovenski reprezentant pa je proti Ajaxu zabil lep zadetek iz prostega strela, kar se, vsaj kar se slovenskih nogometašev tiče, ne dogaja ravno najbolj pogosto. Ligo prvakov je obeležil tudi Damir Skomina, ki je delil pravico na kar dveh tekmah izločilnega dela (Schalke – Inter in Real – Lyon), kar doslej ni uspelo še nobenemu slovenskemu sodniku.
Največji povratnik v letošnji Ligi prvakov
Raul: Povratek španskega veterana je seveda treba razumeti v bolj čustvenem kot dejanskem kontekstu. Eden največjih igralcev Lige prvakov je bil v zadnjih letih bolj ali manj stranski opazovalec Lige prvakov, letos pa je v neglamuroznem Schalkeju očaral številne in z odličnimi predstavami proti Valencii in Interju obudil spomin na čase, ko si je z Madridčani kar trikrat pokoril Evropo.
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej