V letošnjem letu se nam na avtomobilskem trgu luksuznih avtomobilov obeta kar nekaj novosti. Revija Forbes je zbrala nekaj jeklenih lepotcev, s katerimi se bo lahko pohvalila svetovna elita.
Koenigsegg Agera R
Koenigsegg je prvi proizvajalec športnih avtomobilov, ki je začel uvajati zeleno tehnologijo, v tem primeru bio gorivo. Turbine sestavlja do zdaj najnaprednejši material ‘Gamma-Ti’, ki ga je razvil proizvajalec Borg Warner. Tudi vzmetenje je revolucionarno, sistem Triplex omogoča boljši oprijem in obvladovanje na mokrih in zahtevnih cestiščih.
Pagani Huayra
Pagani je v svetu ‘super avtomobilov’ relativno nov igralec. Ne zanimata ga sofisticiranost in šarm; njegov radikalni dizajn in neverjetne lastnosti ga uvrščajo med najboljše v svoji kategoriji. Predstavljamo novo verzijo C9, ki je nora izboljšava prvotne verzije.
Šasija iz karbonskih vlaken in titanija, Pirellijevo vzmetenje iz kovane aluminijeve zlitine, Boschova elektronika in standardi izpustov mu omogočajo prodajo na vseh tržiščih, tudi na ameriškem. Notranjost krasijo dragoceni materiali – usnje, aluminij in karbonska vlakna. Najbolj impresivni del je zagotovo ključ, ki je model avtomobila narejen iz istega materiala, iz katerega so platišča; deli se na dva dela, eden je ključ od avtomobila, drugi pa USB ključ.
Aston Martin One-77
Šasija iz karbonskih vlaken, ročno izdelan trup, avtomatiziran in izboljšan ročni menjalnik in po višini nastavljivo vzmetenje z dinamično kontrolo stabilnosti so prednosti te zverine, za katero proizvajalec pravi, da je najmočnejši tovarniški avtomobil z motorjem brez vbrizgavanja goriva. Ustavi se s pomočjo karbonskih keramičnih zavor.
Končna hitrost naj bi bila približno 320 km/h, na testih pa je kazalec zdrsnil do impresivnih 354.067 km/h. One-77 je prava redkost, saj so jih v seriji izdelali le 77, vsak od njih je popolnoma edinstven.
Zenvo St1
Hiter, močan ‘super avto’, ki naj bi bil vseeno uporaben v vsakdanjem življenju, zagotavlja proizvajalec. Zaradi ohišja iz karbonskih vlaken je lahek (1.370 kg). Narejenih je bilo le 15 primerkov, za ameriški trg je proizvajalec izdelal tri modele, ki jih je poimenoval ‘ST150S’.
Dizajn je zelo agresiven, narejen je bil z namenom biti zelo prepoznaven; je namreč mešanica ‘super avta’ in dirkalnika. Ker se cene rezervnih delov začnejo pri 5.000 USD in je podvozje od cestišča oddaljeno le kakšnih 10 cm, mašinco pa je moč popraviti le na Danskem, ga je, na primer, najbolje do bližine nočnega kluba pripeljati s tovornjakom, se z njim peljati le par ulic do vhoda in po koncu zabave nazaj do tovornjaka.
Bugatti Veyron Supersport
Je najhitrejši tovarniško izdelan ‘super avto’, ki je še primeren za ceste; najvišja dosežena hitrost je namreč nepojmljivih 431 km/h. BBCjev Top Gear ga je poimenoval avto desetletja (2000–2009). Zasnoval in razvil ga je Volkswagen Group, proizvodnjo pa je prevzel Bugatti Automobiles SAS.
Poimenovan je po francoskemu dirkaču Pierreju Veyronu, ki je dosegel 24 zmag na dirkah Le Mans. Izdelali so tudi posebne verzije, kot so Pur Sang, Fbg Par Hermes, Sang Noir, Bleu Centenaire in druge, vsaka s svojo edinstveno noto – prave paše za oči.
Ostalih pet lepotcev najdeš v galeriji …
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej