Z misijo poskušajo znanstveniki ugotoviti, ali bi lahko na ledeni luni ustvarili pogoje, ki bi tam omogočili življenje. Tovor rakete bo vključeval kamere in spektrometre za izdelavo slik z visoko ločljivostjo ter zemljevidov sestave površja in ozračja, pa tudi radar, s pomočjo katerega bodo pod zaledenelo plastjo iskali tekočo vodo.
Podjetji sta za izvedbo misije sklenili pogodbo v vrednosti 178 milijonov dolarjev.
Sprva so načrtovali polet z Nasino raketo Space Launch System (SLS), ki pa jo pestijo zamude in prekoračitev stroškov. Medtem ko SLS še ne deluje, je raketa Falcon Heavy v vesolje že potovala na komercialnih in vladnih misijah. Na prvo misijo se je podala leta 2018, ko je v vesolje odnesla Muskov avto Tesla Roadster.
Odločitev Nase je velika zmaga za podjetje milijarderja Elona Muska, ki si želi v prihodnosti organizirati potovanja globlje v osončje, dodaja AFP.
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej