Znanstveniki so na okostju 20-metrskega dinozavra našli majhne sledi ugrizov, ki so tudi najstarejše doslej znane sledi glodavcev na kosteh dinozavrov.
Glede na velikost sledi na kosteh je šlo za žival, veliko kot miš, in vse kaže, da so se takratni sesalci hranili kot mrhovinarji, saj je to po mnenju strokovnjakov edini način, da bi miš lahko jedla meso dinozavra. Kot še pravijo, so bili sesalci v tem obdobju zelo prilagodljivi pri iskanju hrane in pojedli praktično vse, kar jim je prišlo med zobe.
Najdba je posebna zato, ker so najdene sledi ugrizov na kosteh iz tega obdobja zelo redke. Najstarejše doslej najdene pa so bile stare približno 100 milijonov let.
Leta 2000 so raziskovalci iz Nemčije in Kitajske v provinci Xinjiang na severozahodu Kitajske izkopali številne fosile, med njimi tudi vretenčarje. Kasneje so najdbe vnovič analizirali, tudi kosti najdenih dinozavrov, in prišli do novih spoznanj.
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej