Vodja odprave je s seboj povabil še tri angleže, izkušene kajakaše, s katerimi bodo poskušali v 45 do 60 dneh preveslati 4700 kilometrov dolgo pot. Kajakaši (nihče sicer veslanja ni treniral) so s podvigom štartali 12. Januarja iz marine Puerto de Morgan in do sedaj preveslali 14 % poti. Veslajo po dva in dva, vsak izmed udeležencev vesla 12 ur dnevno , in sicer v intervalih 2 uri veslanja, 2 uri počivanja, 2 veslanja. Ob idealnih pogojih dosegajo hitrost 4 do 5 km/h. Vreme se spreminja zelo hitro – v le nekaj urah so veslači doživeli oblačno, vetrovno, sončno in deževno vreme. Čoln je težek skoraj tono in pol, zato je veslanje proti vetru in valovom skoraj nemogoče. Ves čas odprave bodo živeli večinoma samo dehidrirano hrano, ki jo bodo skuhali z vodo, ki bo s pomočjo razsoljevalnika predelana iz morske vode. Posadka se trenutno še navaja na morje in drug na drugega- fantje predvidevajo, da bo izolacija predstavljala največjo težavo. Pojavile pa so se tudi že nekatere fizične težave – slabost in bruhanje (morska bolezen ni prizanesla) in utrujenost. Izkušnje preteklih veslačev pa sicer kažejo, da je veslanje prek oceana kar v 80 % psihični izziv in v veliko manjšem delu fizični.
Člani odprave so se odločili, da bodo z veslanjem čez Atlantski ocean zbirali tudi sredstva za tiste, ki jih potrebujejo. Slovenski del ekipe zbira donacije za Društvo KROS, ki pomaga pri rehabilitaciji otrok. Več informacij o doniranju in odpravi (kjer lahko spremljate tudi pozicijo čolna) na strani www.transatlantik.si.
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej