Število Indijcev je že leta 2001 preseglo eno milijardo, vsako leto pa jih je okoli 15 milijonov več. Indija je tudi med državami z največjim številom oseb, okuženih z virusom HIV, zato je vlada že leta 1960 začela z brezplačnim razdeljevanjem kondomov. Zdravstveni delavci v Indiji pa opozarjajo, da se kljub zelo hitro rastočem številu prebivalcev in vedno večjem problemu AIDSA, kondomi uporabljajo za vse kaj drugega, kot pa v namen, za katerega so bili izdelani. Doktor z Medicinske univerze King George v Lucknowu celo trdi, da se od 1.5 milijarde kondomov, ki jih letno izdelajo v Indiji, za zaščito pri spolnem odnosu uporabi le dobra četrtina.
Prenašanje vode, zaščita topov in poliranje sarijev
Glede na dve univerzitetni poročili, prebivalci podeželja kondome uporabljajo tudi za prenašanje vode, s katero se umijejo po opravljanju potrebe na polju. Indijska vojska naj bi s kondomi, poveznjenimi čez cevi pušk in topov, preprečevala vstop prahu, tkalci v Varanasi pa porabijo okoli 200.000 kondomov na dan za podmazovanje njihovih statev in poliranje zlatih in srebrnih niti, ki jih uporabljajo za vezenje sarijev. Izdelovalec sarijev Yusuf Bhai je dejal, da so kondome kupili od posrednikov, ki so vključeni v vladne programe načrtovanja družine in boja proti AIDSU.
Domiselnost gradbenikov ne pozna meja
Od 891 milijonov kondomov, ki so letno namenjeni brezplačnemu razdeljevanju, jih precejšno količino dobijo v roke gradbena podjetja, ki jih vmešajo v beton in katran, mešanico pa uporabijo za asfaltiranje cest, ki naj bi tako bile bolj gladke in vzdržljive. Gradbeniki kondome uporabljajo tudi pri gradnji streh, kjer pod kritino položijo plast kondomov, ki preprečuje puščanje vode med monsunskimi deževji.
LEPOTE INDIJE: Spoznajte osupljive zanimivosti o Tadž Mahalu!
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej