Ženska.si Ženska.si Intimatemedicine Intimatemedicine Hudo.com Hudo.com
Pridružite se nam na Facebooku!
twitter
  • Domov
  • Aktualno
  • Sodoben moški
    • Moda
    • Moje zdravje
    • Partnerski odnos
    • Psihologija
    • Kulinarika
  • Lifestyle
    • Zanimivosti
    • Potovanja
    • Tehnika
    • Dizajn
    • Moj dom
    • Huda arhitektura
    • Mobilnost
  • Šport
    • Nogomet
    • Košarka
    • Rekreacija
    • Fitnes
  • Scena
    • Tuja scena
    • Domača scena
    • Glasba
    • Intervju
    • Film
  • Vse o seksu
    • Seksi nasveti
    • Spolni položaji
    • Intimno zdravje
    • Zanimivosti o seksu
    • Hude bejbe
    • Partnerski odnos
Menu
Lifestyle » Mobilnost

Prodaja avtomobilov v EU leta 2017 podrla desetletni rekord

R.G.
17 januarja, 2018 / pred 7 let

V EU je bilo lani prodanih 15,137 milijona novih avtomobilov, kar je 3,4 odstotka več kot leta 2016. Da je prodaja presegla 15 milijonov avtomobilov, se je zgodilo prvič po letu 2007, je danes objavilo Evropsko združenje avtomobilskih proizvajalcev (Acea). V Sloveniji je bilo prodanih 70.892 avtomobilov, kar predstavlja 11,3-odstotno rast.

Komentiraj Share Share Share WhatsApp
NOVICE
* Polje je obvezno
foto%3AProfimedia

foto:Profimedia

Med petimi največjimi trgi v uniji sta največjo rast zabeležili Italija (+7,9 odstotka na 1,970 milijona avtomobilov) in Španija (+7,7 odstotka na 1,234 milijona). Sledile so Francija (+4,7 odstotka na 2,110 milijona) in Nemčija (+2,7 odstotka na 3,441 milijona), medtem ko se je število na novo registriranih avtomobilov v Veliki Britaniji znižalo za 5,7 odstotka na 2,540 milijona.

Leto 2017 se je sicer končalo s padcem, saj je bilo decembra v EU prodanih 1,088 milijona avtomobilov, kar v medletni primerjavi predstavlja 4,9-odstotni padec. V združenju padec pripisujejo temu, da je imel lanski december en delovni dan manj kot december leta 2016.

Decembra se skrčila večina največjih trgov razen Španije, kjer so prodali 102.943 avtomobilov oz. 6,2 odstotka več kot decembra 2016. V Veliki Britaniji se je prodaja skrčila deveti mesec zapored, tokrat za 14,4 odstotka na 152.473. Sledila je Italija (-3,2 odstotka na 121.100 avtomobilov), Nemčija (-1 odstotek na 253.950 avtomobilov) in Francija (-0,5 odstotka na 193.372 avtomobilov).

V Sloveniji je bilo decembra prodanih 4039 avtomobilov, kar je en odstotek manj kot decembra 2016.

acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej

Tagtags
evropska unija, gospodarstvo, novi avtomobili, statistika
Komentiraj Share Share Share WhatsApp

Najbolj brano

Kako odstraniti rjo s kovine? Preizkusite preverjene rešitve, ki delujejo

  • Moj dom

Ravnokar objavljeno

Kako odstraniti rjo s kovine? Preizkusite preverjene rešitve, ki delujejo

  • Moj dom

Zakaj je v hladilniku lučka, v zmrzovalniku pa ne? Razlog je presenetljivo preprost…

  • Moj dom

Kdor redno uživa ta sadež, ne potrebuje viagre

  • Moje zdravje

Evolucija športne opreme: Kako so izboljšave opreme spremenile igro

  • Zabava

Teme

avtomobili bejba dneva ekologija hrvaška hudo.si igrice Kitajska koronavirus nogomet nogometaši razgaljene zvezdnice raziskava računalniške igre Rusija seksi bejbe slovenija smešen video smešne fotografije uporabni nasveti vesolje viralni video ZDA znanstvene zanimivosti

Konec za najmočnejši material na svetu? Evropska unija pravi: “Prepovedati!”

  • Mobilnost

Lažji od aluminija, močnejši od jekla – zdaj pa na seznamu nevarnih snovi. Kaj to pomeni za Ferrarije, letala in vetrne turbine?

Kako svojemu avtu povrniti sijaj? Obisk avtomehanika ne bo potreben!

  • Mobilnost

Avto ni samo prevozno sredstvo – za mnoge moške je to odsev njihovega stila in skrbi za detajle. Če je tvoj jekleni konjiček izgubil svoj nekdanji sijaj, ni vse izgubljeno. Z nekaj truda in pravimi pristopi mu lahko povrneš tisti “wow” efekt, ki privlači poglede na cesti. V tem vodiču ti pokažemo, kako se lotiti popravila prask, odstranjevanja rje in osvežitve žarometov.

8 korakov za boljšo pripravljenost vozila in voznika na zimo

  • Mobilnost

Previdnost za volanom še posebej v zimskih razmerah ni dovolj, voznike opozarjajo na AMZS. Predlagajo osem ukrepov za boljšo pripravljenost na spremenjene razmere na cesti:

Kakšna farsa! “Z elektro avti ‘rešujemo planet’, a poglejte, od kod prihaja elektrika za polnjenje!”

  • Mobilnost

Ta generator se samodejno vklopi, ko sončne celice ne proizvedejo dovolj energije

Obetajo se spremembe za imetnike vozniških dovoljenj

  • Mobilnost

V Bruslju razmišljajo o pomembnih spremembah v pravilih za vozniške izpite in dovoljenja. Nekatere od teh predlaganih sprememb vključujejo prepoved nočnih voženj za mlade voznike, zdravniške preglede z obnovitvenimi tečaji na vsakih 5 let za voznike nad 70 let, posebna dovoljenja za voznike SUV vozil in uvedbo skupnega evropskega sistema kazenskih točk. Čeprav spremembe še niso potrjene, bi lahko imele pomemben vpliv na veliko število sedanjih in prihodnjih voznikov.

Ne da bi prižgali klimo: Japonski trik v eni minuti zniža temperaturo v avtu za 10 stopinj

  • Mobilnost

Če pustite vozilo parkirano na soncu, lahko temperatura v potniški kabini doseže ali celo preseže 60 stopinj.

Kako se rešiti iz avtomobila, ki se potaplja?

  • Mobilnost

Kaj morajo storiti potniki, da bi varno prišli iz avta, ki se potaplja?

Najhujša kontrolna lučka v avtu: Kaj storiti, ko se prižge ta znak, ki ga ne smete ignorirati?

  • Mobilnost

Vklopi se po zagonu motorja, ko eden od sistemskih senzorjev avtomobila zazna nepravilnost v delovanju avtomobila

Zaradi nevarnega TikTok izziva umrli že štirje ljudje

  • Mobilnost

Nevaren trend skakanja z drvečega čolna na TikToku je v šestih mesecih v ZDA zahteval štiri življenja.

Pridružite se nam na Facebooku!
twitter
  • Aktualno
    • Bedarija dneva
    • Zanimivosti
  • Sodoben moški
    • Moda
    • Moje zdravje
    • Rekreacija
    • Fitnes
    • Partnerski odnos
    • Psihologija
    • Kulinarika
  • Lifestyle
    • Potovanja
    • Tehnika
    • Dizajn
    • Moj dom
    • Huda arhitektura
    • Mobilnost
  • Šport
    • Nogomet
    • Košarka
  • Scena
    • Tuja scena
    • Domača scena
    • Glasba
    • Intervju
    • Film
  • Vse o seksu
    • Seksi nasveti
    • Spolni položaji
    • Intimno zdravje
    • Zanimivosti o seksu
    • Hude bejbe
  • O podjetju
  • Uredništvo Moški.si
  • Oglaševanje
  • Pogoji uporabe strani
  • Nagradne igre
  • O piškotkih
Zapri oglas

Podprite nas in se nam pridružite na Facebooku!

Ne kaži več. Sem se že pridružil/a.

To spletno mesto uporablja piškotke! Razumem Vsak naslednji klik na tej strani pomeni, da soglašate s piškotki.

Ne sprejemam piškotkov.