Dogovor vrednost Uberja ocenjuje na okoli 72 milijard dolarjev, poroča francoska tiskovna agencija AFP. S sodelovanjem naj bi podjetji spodbudili in na trg pripeljali množično storitev deljenja avtonomnih vozil.
Prihodnost avtonomnih vozil
Toyota s polno hitrostjo drvi proti prihodnosti z avtomobili brez voznikov. V dirko so vključeni tako avtomobilski proizvajalci kot tehnološki giganti, na primer Google in Alibaba.
Tehnologija obeh podjetij bo v tem primeru integrirana v posebej za ta namen razvita vozila Toyote, ki bodo vozila prek Uberjeve platforme za naročanje prevozov. Prve pilotne vožnje naj bi začeli opravljati leta 2021, in sicer z več sto vozili.
“Dogovor je prvi tovrstni za Uber in nakazuje našo usmeritev, s katero želimo pripeljati vrhunsko tehnologijo na Uberjevo mrežo,” je posel pospremil glavni izvršni direktor Uberja Dara Khosrowshahi.
Do sporazuma prihaja, potem ko je Uber začasno ustavil svoj lastni program razvoja avtonomnih vozil. Odločitev je sprejel po marčni smrtonosni prometni nesreči, v kateri je samovozeči Uberjev avtomobil v ameriški zvezni državi Arizona zbil žensko in jo usodno poškodoval. Prejšnji mesec je podjetje iz San Francisca znova postavilo samovozeče avtomobile na cesto, a zgolj v “ročnem načinu”, torej mora biti voznik ves čas za volanom.
Podjetji sta sicer v skupni izjavi zapisali, da bi bila “množično proizvedena avtonomna vozila” v lasti in upravljanju tretjih strani. Vlagatelji so novico pozdravili; delnice Toyote so se danes podražile za 1,86 odstotka.
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej