Gre za hitro in cenovno ugodno rešitev za bolnišnice in druge prostore, kjer se ne sme uporabljati naprav, ki oddajajo radijske valove. Znanstveniki iz Nacionalne tehnološke univerze v tajvanskem Taipeiju so za svojo napravo izbrali zelene in rdeče laserske kazalce, ki so najbolj komercialno in cenovno dostopni. Hai-Han Lu, ki je vodil delovno skupino, zagotavlja, da so za strojno opremo za eno enoto odšteli samo približno 600 USD (457 EUR) in dodaja, da bi lahko hobi elektrotehniki napravo sami sestavili doma.
Znanstveniki so baterijo laserja zamenjali z virom elektrike, ki je laser vklopil in izklopil 500 milijon krat na sekundo, dva teh laserjev pa so usmerili v na svetlobo občutljiv senzor na razdalji 10 metrov. Po pregledu se je izkazalo, da je imel prenos le eno napako na milijardo bitov, kar po standardih pomeni zelo kvaliteten prenos. S kombinacijo obeh signalov so dosegli milijardo bitov na sekundo, kar pomeni dva krat večji prenos, kot ga omogoča USB 2.0 ali visokohitrostni radijski WiFi prenos.
Zaradi nečistoč v ozračju, kot so megla, dež in sneg, laserski prenos na daljše razdalje ni preveč praktičen, lahko pa bi se uporabljal v zaprtih prostorih. Morda bi se lahko tehnologija v prihodnosti uporabljala tudi za visokohitrostni prenos podatkov med pametnimi telefoni.
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej