Kako deluje Indiegogo?
V času krize je morda težje kot kadarkoli prej prodreti v svet s svojo idejo. Kriza sili ljudi v iskanje novih rešitev in alternativnih možnosti; tako se je pred časom pojavila inovativna pot za pridobitev začetnega kapitala s pomočjo množic. Tako imenovane ‘crowdfunding’ platforme omogočajo podporo različnim projektom, ampak ne pomenijo lastniškega financiranja. Velikana tovrstnega financiranja, Kickstarter in Indiegogo, sta po svetu omogočila že na sto tisoče projektov. Kickstarter je zaenkrat namenjen le Američanom in Britancem; skoraj vsak izmed nas pa lahko svojo idejo uresniči na Indiegogu, kjer ponudnik predstavi svoj projekt, koliko sredstev potrebuje za uresničitev in čas v katerem se mora finančen cilj uresničiti. Kdor želi, izdelek financira s poljubno višino zneska, ki ga odtegnejo s kreditne kartice; ponudnik pa ponudi določeno boniteto (običajno končni produkt) za njihovo zaupanje.
Indiegogo zaračunava 4% provizijo za uspešne kampanje
Začetek kampanje je že omogočil uporabnikom iz dvestotih držav sveta v okviru kreativnih, vzročnih in podjetniških projektov. Struktura platforme uporabnikom omogoča sestavo liste bonitet za različne stopnje donacij in začetek propagande s pomočjo družbenih medijev. Indiegogo zaračunava 4% provizijo za uspešne kampanje; tistim, ki jim ni uspelo doseči cilja imajo možnost vrnitev sredstev. Pri načinih financiranja projekta gre Indiegogo korak dlje od Kickstarterja in za 9% provizijo ponuja možnost obdržanih sredstev četudi finančni cilj ni bil dosežen. Podpornikom pa omogoča direktno plačevanje s kreditno kartico.
Potrebuješ predvsem aktivne prijatelje
Finančna podpora projekta ne pomeni podarjanja denarja; v zameno za neko boniteto pomeni podporo sanj za ustvarjanje nečesa, kar bo vidno v svetu. V veliko primerih je projekt večinoma podprt s pomočjo privržencev in prijateljev, ki naprej preko različnih medijev širijo do svojih prijateljev. Najpomembnejša je torej velika podpora bližnjih. Ti nakazujejo, da je projekt vreden zaupanja in omogočijo, da ga podprejo tudi bežni obiskovalci Indiegoga.
Slovenka, ki uresničuje svojo idejo preko portala Indiegogo
Na sodobne pristope k uresničevanju poslovnih idej nas je opozorila slovenska inovatorka Renata Medved, ki se je pred tedom dni tudi sama odločila, da poskusi zbrati sredstva za svojo idejo – namreč nosljiv žepni organizator za telefon, denarnico, ključe in vsako ostalo pametno stvar, ki jo vedno potrebujemo s seboj Powket – na portalu Indiegogo, ki se predstavlja kot največja globalna platforma za financiranje s pomočjo množic in omogoča zbiranje denarja vsakomur za kakršnokoli idejo. Renatin cilj je preko portala Indiegogo pridobiti $10 000 (cca 7500€); za to vrednost nabaviti material, izdelati powKete po izbiri podpornikov in ustanoviti podjetje, ki bi proizvajalo powKete.
Več o izdelku, ki ga skuša na trg spraviti Renata
PowKet je, kot že omenjeno, nosljiv žepni organizator za telefon, denarnico in ključe za vse tiste, ki nimajo žepa ali se jim zdi denarnica prevelika za žep, ki ga imajo. Izdelan je ročno in popolnoma proizveden v Evropski Uniji. PowKetova največja prednost je, da ga lahko nosite na kateremkoli delu telesa in je uporaben v skoraj vsaki situaciji.
Glavni žep je namenjen večini telefonov na tržišču, saj je narejen iz elastike. V sprednji žep z gumbom lahko spravite ključe, kovance, gotovino itd. Zadnji žep je oblikovan za kartice, ki jih med samo nošnjo enostavno potegnete s trakcem. Nosite ga lahko s snemljivo nastavljivo naramnico, ki se z zaponko tesno namesti in se je ne da odstraniti s silo. Z manjšim snemljivim trakom ga pričvrstite na modrc oziroma za pas. Mini powKeti (namenjeni karticam in gotovini) so na voljo skupaj s poštnino že od $20, powKeti (in STRApowKeti – z naramnico) pa od $35 dalje. Če želite njeno idejo podpreti, najdete njeno kampanjo na www.igg.me/at/powket. V vsakem primeru pa …
“Če imate idejo, ne odlašajte s pričetkom kampanje. Izkoristiti možnost, ki jo ponuja Indiegogo ne stane nič, dobiti priložnost, da uresničite svojo idejo pa je neprecenljivo,” še pove Renata.
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej