Kot so danes sporočili iz službe vlade, bo za projekt v vrednosti nekaj manj kot 2,3 milijona evrov Evropski sklad za regionalni razvoj prispeval skoraj 1,3 milijona evrov.
Naravna in kulturna dediščina ljubljanskega barja
Projekt, ki so mu projektni partnerji Občina Ig, Javni zavod Krajinski park Ljubljansko barje in Znanstvenoraziskovalni center Slovenske akademije znanosti in umetnosti nadeli akronim Na-kolih, zajema predstavitev in interpretacijo biotske raznovrstnosti in dediščine kolišč na območju Iga, ki je pod Unescovo zaščito in je del Nature 2000.
Projektne aktivnosti so del regionalne mreže interpretacije naravne in kulturne dediščine Ljubljanskega barja na več lokacijah. “Osnovni namen projekta je izboljšati zavedanje o pomenu ohranjanja biotske raznovrstnosti Ljubljanskega barja ter s tem prispevati k njegovi večji prepoznavnosti, izboljšani javni podobi ter spremembi odnosa in obnašanja do naravovarstveno in zgodovinsko pomembnih območij,” so navedli.
Kolišča so odkrili na 111 lokacijah v Avstriji, Franciji, Nemčiji, Italiji, Švici in Sloveniji
V okviru projekta bo zgrajen interpretacijski center, povezovalna pot in koliščarska naselbina. Projekt je komplementaren naravovarstvenemu projektu Obnovitev in ohranjanje mokrotnih habitatov na območju Ljubljanskega barja – PoLJUBA, ki ga je služba vlade potrdila lani in s katerim bo zagotovljenih 50 hektarjev naravovarstvenih urejenih površin za javni dostop in interpretacijo kulturne dediščine.
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej