V uredništvu odločno nasprotujemo pijančevanju. Pravzaprav se pri tem držimo prirejenih načel iz Štoparskega vodnika po galaksiji: 1. Nikoli, ampak res nikoli ne pijančujte, 2. Pijančujte le, če bi bili sicer v življenjski nevarnosti, 3. Pijančujte res samo v izjemnih okoliščinah, ali pa, če si želite.
Skratka, če si prevečkrat v izjemnih okoliščinah, si jih je zabavno popestriti, s čim drugim kot s pivskimi igrami. Poskusi katero od teh manj običajnih.
Pivski šah
Pivski šah ali tudi šah s pivom je v osnovi šah, kjer figure nadomestijo pločevinke različnih znamk piva ali piva v različnih kozarcih. Pivski šah je združitev intelekta z bedastočo; stimulira možganske celice, medtem ko jih pobijaš.
Ena stran igra s svetlim, druga s temnim pivom. Igra lahko traja tudi do pet ur, če kateri od igralcev ne pade v komo. Očitno potrebuješ veliko igralno ploščo, kar menda lahko improviziraš, saj jih ne prodajajo za vsakim vogalom. Lahko jo konstruiraš tudi iz podstavkov za pivo. Z družbo se odločite, katero figuro bo predstavljala katera pločevinka/steklenica/kozarec, in pričnite izziv.
Pravila so v osnovi sledeča (in fleksibilna): Ko premakneš figuro, moraš narediti požirek iz nje. Ko nasprotnik požre tvojo figuro, moraš spiti celo. Pri rošadi srkneš iz kralja in trdnjave. Ko kmet doseže rob plošče in ga zamenjaš za kraljico, mora nasprotnik zvrniti kmeta do dna. Figuro, ki ti jo nasprotnik požre, lahko mirno skrkaš, a ko ti vzame naslednjo, jo moraš hitro dokončati. Ko si v šahu, moraš piti iz kralja. Padec v nezavest pomeni priznanje poraza.
Ko matiraš nasprotnika (gotovo se ne bo zgodilo obratno), mora ta spiti svojega kralja, tvojega kralja in preostanek svojih figur (skupaj: veliko piva).
Klub stoletja
Zelo preprosta pivska igra; take so najboljše. Končal boš pijan kot kanta in to zelo hitro. Potrebuješ igralce, veliko piva in zapriseženega merilca časa.
Igra se 100 minut (od tu stoletje) in vsako minuto igralci zvrnejo štamprle piva. Kratek izračun pokaže, da boste v malo več kot uri in pol požlampali šest velikih. Kar precej. Igra se začne počasi, proti koncu pa se boste čudili, kam izginjajo sekunde. Štoparico in štoparja je dobro imeti, ker se sicer rado zgodi, da izpustite nekaj rund. Ne uspejo priti vsi do stote minute, če si med njimi, bodi ponosen.
Premagaj barmana
Še ena igra za malo nore. Baje še nikoli ni nihče zmagal, izgubil ali izenačil.
Gre pa takole: Greš do bara in naročiš enega takratkega. Plačaš s prevelikim bankovcem (na primer s petevrskim za dvoevrsko pijačo) in medtem, ko gre barman po drobiž, rukneš pijačo. Ko se vrne, ponoviš prvi korak.
Igra se lahko konča na več zanimivih načinov: 1. Pivec zvrne samega sebe (bar zmaga). 2. Barman zbije pivca (bar zmaga). 3. Pivca vržejo ven (izenačeno). 4. Bar se zapre (pivec zmaga). Pametno je, da ne igraš v nagnetenem baru, ker lahko izgubiš »svojega« barmana. Prepričaj se, da so za šankom prijazni ljudje, ki razumejo šalo (zelo pomembno, če nočeš izenačenja). Ne planiraj stvari za naslednje jutro.
Pihanje v pivo
Lepo preprosta igra. Potrebuješ soigralce, pivo, karte in prazno steklenico.
Karte postavi na prazno steklenico. Igralci izmenično odpihujejo karte s steklenice, tisti, ki odpihne zadnjo karto s steklenice, mora spiti kozarec piva. Lahko pa dodate še, da mora piti tudi igralec, ki odpihne asa in to nekdo opazi. Če odpihne dva, seveda spije dva kozarca …
Three man; človek tri
Ta pivska igra pa je tudi pri nas že kar poznana pod originalnim imenom. Odlična igra s kockami; potrebuješ soigralce, pivo in seveda kocke. Soigralci se usedete v krog. Najprej z metom kocke določite three mana (človeka tri), to je tisti, ki se mu kocka prvemu ustavi na treh pikah. Igralec na njegovi levi začne prvi, igra se nadaljuje v smeri urinega kazalca. Igralec vrže dve kocki. Nato so možni tile izidi:
Seštevek 7: pije igralec na desni od metalca kocke.
Seštevek 11: pije igralec na njegovi levi.
Seštevek 9: družabno – vsi pijejo.
3 ali seštevek 3: three man pije. Three man se znebi svoje vloge, če vrže 3, ko je na vrsti, tako lahko prenese poslanstvo na three mana po lastni izbiri.
Dve enaki številki: igralec lahko da dvema soigralcema vsakemu po eno kocko in kolikor vržeta, morata spiti, lahko pa da obe enemu in ta spije seštevek. Če pa žrtvi spet vržeta enaki cifri, mora piti igralec, pa še znova je na vrsti.
Dve šestici: igralec si lahko izmisli novo pravilo, ki se ga morajo vsi držati. Čez čas se jih nabere precej …
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej