S svojim načinom življenja je postal zanimiv po borznem zlomu leta 2008, čeprav se je denarju in imetju odpovedal že leta 2001, ko je v govorilnici na avtocesti pustil zadnjih 30 dolarjev in odkorakal v puščavo. S svojim načinom življenja je postal tihi borec proti kapitalistični družbi današnjega časa, sam je namreč mnenja, da denar ni realen, da je le iluzija. Veliko ljudi, tudi njegov prijatelj, je mislilo, da je nor, dokler tudi sam po bančniški krizi ni začel razmišljati o njegovih besedah. Takrat se je tudi odločil, da njegovo življenje dokumentira.
Čeprav ne uporablja denarja, je ostal aktiven in se ni podal v izolacijo. Bivši kuhar je namreč navdušen bloger.
Suelo ni edini, ki se je odpovedal denarju
Suelo ni edini, ki se je odločil odpovedati denarju. Najbolj znan primer je nemka Heidemarie Schwermer, bivša psihologinja, ki pri sedemdesetih živi v študentskem kampusu in za preživetje uporablja sistem blagovne in storitvene menjave. Prav tako zanimiv je primer avstrijskega milijonarja Karla Rabederja, ki se je odpovedal vsemu premoženju in sedaj živi na mesečni renti 1000 EUR (kar za avstrijske razmere ne pomeni velikega luksuza).
Da se preživeti tudi brez bogastva …
Omenjeni ljudje dokazujejo, da lahko preživimo tudi brez bogastva, ki v današnjem času vedno bolj izpodriva vse druge vrednote. Čeprav so njihovi primeri v svoji radikalnosti izjeme, nam lahko dajo misliti. Morda bi moral denar ohraniti svojo osnovno, praktično funkcijo, ter nam pomagal poenostaviti vsakdan, ne pa ustvarjati dodatne in v veliki meri fiktivne težave.
Če te zanimajo podrobnosti, si lahko več preberete v knjigi Marka Sundeena – The Man Who Quit Money.
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej