Zanimiva razstava človeške preteklosti
Razstava v Dresdenu v Nemčiji je na podlagi forenzične tehnologije konstruirala obraze nekaterih zelo oddaljenih članov človeške evolucijske »družine«. Tam so si namreč obiskovalci lahko ogledali natančno skonstruirane obraze prednikov, ki segajo celo sedem milijonov let nazaj v preteklost. 27 modelov je bilo oblikovanih s pomočjo fosilnih ostankov. Forenzični antropologi uporabljajo podobne računalniške tehnike kot jih uporablja policija pri rekonstrukciji človeških ostankov. Skoraj popolni ostanki lobanj naših prednikov so strokovnjakom omogočili rekonstrukcijo obrazov, ki so ostali zelo zvesti originalu. To so oblike obrazov kot naj bi jih imeli naši predniki.
Zgodbe za obrazi
»Z uporabo forenzičnih antropoloških metod so bili različni hominidi oblikovani ne le kot karakteristični ideali, temveč kot posamezniki,« pojasnjujejo vodilni muzeja. »Vsak pove svojo zgodbo: kje je živel, s čim se je prehranjeval, vzrok svoje smrti in še veliko več.« Na ogled je postavljenih tudi nekaj najstarejših sulic. Nekatere segajo do 400 tisoč let nazaj v preteklost.
Afrika kot zibelka človeštva
»Afrika bi lahko bila zibelka človeštva, saj je bilo namreč prav tam najdenih večino ostankov naših prednikov iz pradavnine,« pojasnjuje muzej. »V razstavi si lahko obiskovalec ogleda tudi mesta izkopanin v Afriki, kjer znanstveniki raziskujejo izvore človeštva. Vsak korak znanstvenega procesa je jasno pojasnjen in natančno kaže, kako so strokovnjaki prišli do zaključkov.«
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej