Kapsula je najprej pristala, nekaj minut kasneje pa se je še čvrsto pritrdila. “Spajanje je končano,” je nato povedal eden od članov posadke. “Resnično mi je v čast biti majhen del teh devetletnegih prizadevanj, odkar je ameriški raketoplan zadnjič pristal na Mednarodni vesoljski postaji,” je dejal po poročanju francoske tiskovne agencije AFP.
Zdaj morajo odpreti še lopute na kapsuli in ISS, nakar bosta Hurley in Behnken, ki veljata za veterana med Nasinimi astronavti, vstopila na vesoljsko postajo. Po načrtih naj bi se to zgodilo okoli 18.45 po srednjeevropskem času, piše na spletni strani Nase.
Tam se bosta pridružila ameriškemu kolegu Chrisu Cassidyju ter ruskima kozmonavtoma Anatoliju Ivanišinu in Ivanu Wagnerju. Na postaji bosta predvidoma ostala približno en mesec.
Nosilna raketa Falcon 9 je s Kennedyjevega izstrelišča v Cape Canaveralu poletela v soboto ob 21.22 po srednjeevropskem času. Pri vzletanju je vse potekalo gladko. Polet pa je trajal celo nekoliko manj, kot so načrtovali.
Gre za prvi polet človeške posadke proti ISS z ameriškega ozemlja po letu 2011, ko je Nasa upokojila vesoljske raketoplane. Vse odtlej so ameriški astronavti na ISS potovali s pomočjo ruskih raket. Gre tudi za prvi polet astronavtov v vesolje s plovilom zasebnega podjetja.
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej