Ženska.si Ženska.si Intimatemedicine Intimatemedicine Hudo.com Hudo.com
Pridružite se nam na Facebooku!
twitter
  • Domov
  • Aktualno
  • Sodoben moški
    • Moda
    • Moje zdravje
    • Partnerski odnos
    • Psihologija
    • Kulinarika
  • Lifestyle
    • Zanimivosti
    • Potovanja
    • Tehnika
    • Dizajn
    • Moj dom
    • Huda arhitektura
    • Mobilnost
  • Šport
    • Nogomet
    • Košarka
    • Rekreacija
    • Fitnes
  • Scena
    • Tuja scena
    • Domača scena
    • Glasba
    • Intervju
    • Film
  • Vse o seksu
    • Seksi nasveti
    • Spolni položaji
    • Intimno zdravje
    • Zanimivosti o seksu
    • Hude bejbe
    • Partnerski odnos
Menu
Moje zdravje

Znanstveniki po naključju odkrili zdravilo za obnavljanje zob

A. P. / STA
12 januarja, 2018 / pred 7 let

Britanski znanstveniki so pri zdravljenju pacientov z Alzheimerjevo boleznijo odkrili zdravilo, ki je vzpodbudilo ponovno rast zob pri bolnikih in tudi popravljanje lukenj v zobeh. Zdravilo Tideglusib vzpodbuja rast matičnih celic v zobni pulpi, da se začne znova tvoriti dentin oz. zobovina. Zob je znova zdrav v šestih tednih.

Komentiraj Share / 24 Share Share WhatsApp
NOVICE
* Polje je obvezno
foto%3AProfimedia

foto:Profimedia

Zobje sicer že naravno obnavljajo dentin, če je zobna pulpa zaradi poškodbe ali infekcije odkrita, vendar pa je ta sloj zelo tanek, nikakor pa zob sam ne more zapolniti lukenj zaradi zobne gnilobe.

Nič več vrtanja in plomb

Znanstveniki Kraljevega kolidža v Londonu pa so zdaj odkrili možnost, kako “ugasniti” delovanje encima GSK-3, ki skrbi za to, da se dentin neha ustvarjati, ko je zob oblikovan. V luknjo v zobu vstavijo majhen košček biološko razgradljivega kolagena, namočenega v Tideglusib, kjer se potem začne ponovna rast dentina. Luknja se zapolni v šestih tednih, košček kolagena pa se medtem razgradi.

“Enostavnost našega pristopa kaže, da bi bilo to idealno za klinično uporabo in za naravno zdravljenje zob,” je v znanstveni reviji Scientific Reports poudaril vodja študije, profesor Paul Sharpe.

Zaenkrat so sicer postopek zobne regeneracije v celoti preizkusili le na laboratorijskih miših, vendar pa so zdravilo klinično že testirali tudi na bolnikih z Alzheimerjevo boleznijo, kar pomeni, da je varno za uporabo pri ljudeh. To pomeni, da bi zdravilo Tideglusib lahko hitro prišlo v široko uporabo v zobozdravstvu, je še dejal profesor, kot poroča britanski časnik Telegraph.

Prevladujoča praksa zobozdravnikov je, da za popravilo lukenj v zobeh uporabijo umetna polnila. Toda ta polnila je treba redno vzdrževati in pogosto tudi menjati. Pri tem pa morajo zobozdravniki vedno znova brusiti stran to polnilo, pri čemer se luknja veča in veča, dokler morda od zoba ne ostane nič več in ga je treba le še izpuliti.

Vodja britanskega združenja za oralno zdravje Nigel Carter je odkritje kolegov iz Kraljevega kolidža v Londonu že pozdravil kot zelo obetavno. “Veselimo se že, da bo ta pristop prišel v klinično uporabo, kjer bo nedvomno lahko predstavljal velik napredek pri zdravljenju dentalnih bolezni,” je povedal.

acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej

Tagtags
zdravje, znanstvene zanimivosti, zobje
Komentiraj Share / 24 Share Share WhatsApp

Najbolj brano

Kako odstraniti rjo s kovine? Preizkusite preverjene rešitve, ki delujejo

  • Moj dom

Ravnokar objavljeno

Kako odstraniti rjo s kovine? Preizkusite preverjene rešitve, ki delujejo

  • Moj dom

Zakaj je v hladilniku lučka, v zmrzovalniku pa ne? Razlog je presenetljivo preprost…

  • Moj dom

Kdor redno uživa ta sadež, ne potrebuje viagre

  • Moje zdravje

Evolucija športne opreme: Kako so izboljšave opreme spremenile igro

  • Zabava

Teme

avtomobili bejba dneva ekologija hrvaška hudo.si igrice Kitajska koronavirus nogomet nogometaši razgaljene zvezdnice raziskava računalniške igre Rusija seksi bejbe slovenija smešen video smešne fotografije uporabni nasveti vesolje viralni video ZDA znanstvene zanimivosti

Kdor redno uživa ta sadež, ne potrebuje viagre

  • Moje zdravje

Znanstveniki trdijo, da ima ta poletni sadež na erekcijo podoben učinek kot čudežna modra tabletka za moške.

Na naraven način lahko dvignemo svojo raven testosterona

  • Moje zdravje

Poznate znake pomanjkanja testosterona? Na naraven način lahko povečamo raven testosterona ter s tem izboljšamo telesno zmogljivost in razpoloženje!

Kako pomladiti svoj metabolizem?

  • Moje zdravje

Metabolizem oziroma telesna presnova ni povsem odvisen od genov, temveč lahko nanj vplivaš tudi sam.

Ste ravnokar jedli, pa ste že spet lačni? To je razlog!

  • Moje zdravje

Se sprašuješ, zakaj si še vedno lačen, ko pa si ravnokar pojedel zajeten obrok? Mi ti razkrivamo razloge za to.

Ali tudi vi počnete katero od teh stvari, ki nam krajšajo življenje?

  • Moje zdravje

Preveri, ali si tudi ti krajšaš življenje s takšnim življenjskim slogom!

S kurilno sezono prihaja obdobje strupenega zraka

  • Moje zdravje

Onesnažen zrak je najbolj pereč okoljski problem razvitega sveta, saj botruje nastanku številnih bolezni in krajši življenjski dobi. Zrak je v kurilnem obdobju še posebej onesnažen, najbolj pa so problematični delci, so opozorili na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje (NIJZ).

10 zdravstvenih simptomov, ki jih ne smeš ignorirati

  • Moje zdravje

Nekaterih bolezenskih simptomov zaradi pravočasne postavitve diagnoze in pričetka zdravljenja ne bi smeli ignorirati!

Vas pogosto kritizirajo, ker ste leni? Imamo popoln izgovor za vas!

  • Moje zdravje

Leni ljudje imajo sedaj še en izgovor več: za svojo lenobo sploh niso krivi sami!

Bioresonanca – nateg, na katerega prisegajo tudi mnogi Slovenci

  • Moje zdravje

Vsakdo pozna koga, ki prisega na bioresonanco. Kaj sploh je to?

Pridružite se nam na Facebooku!
twitter
  • Aktualno
    • Bedarija dneva
    • Zanimivosti
  • Sodoben moški
    • Moda
    • Moje zdravje
    • Rekreacija
    • Fitnes
    • Partnerski odnos
    • Psihologija
    • Kulinarika
  • Lifestyle
    • Potovanja
    • Tehnika
    • Dizajn
    • Moj dom
    • Huda arhitektura
    • Mobilnost
  • Šport
    • Nogomet
    • Košarka
  • Scena
    • Tuja scena
    • Domača scena
    • Glasba
    • Intervju
    • Film
  • Vse o seksu
    • Seksi nasveti
    • Spolni položaji
    • Intimno zdravje
    • Zanimivosti o seksu
    • Hude bejbe
  • O podjetju
  • Uredništvo Moški.si
  • Oglaševanje
  • Pogoji uporabe strani
  • Nagradne igre
  • O piškotkih
Zapri oglas

Podprite nas in se nam pridružite na Facebooku!

Ne kaži več. Sem se že pridružil/a.

To spletno mesto uporablja piškotke! Razumem Vsak naslednji klik na tej strani pomeni, da soglašate s piškotki.

Ne sprejemam piškotkov.