»Glasbeni« plakati – revolucionarni izum
»Glasbeni« plakati, ki omogočajo predvajanje glasbe oziroma kakršne koli druge posnete zvoke, so resnično dobra in inovativna ideja, ki bi uspela revolucionirati in razširiti sicer izključno dvodimenzionalno izkušnjo. Trženje izdelkov bi se s pomočjo interaktivnih plakatov povsem spremenilo, glasbenim radovednežem pa ne bi bilo več potrebno po spletu iskati informacij o glasbeni skupini na plakatu, temveč bi plakat postal nova platforma za konzumiranje glasbe.
Ideja prihaja iz Velike Britanije
»Glasbeni« plakat je izumila britanska agencija Uniform iz Liverpoola. Pri razvoju plakata, ki glasbo vrača iz virtualnega v resnični svet in ji ponovno daje oprijemljive oblike, so sodelovali različni znanstveniki, britansko tehnološko podjetje Novalia, umetniška skupina ter glasbenik King Creosote.
Povsem enostavno delovanje
Uporaba in delovanje plakata sta povsem enostavni. Z le enim samim pritiskom na ime skupine ali naslov pesmi se prične predvajanje pratkega vzorčnega posnetka (»sample«). Snovalci plakata so pri uporabnosti razmišljali še naprej, in sicer o povezljivosti z internetom, ki bi omogočala menjavanje in osveževanje glasbe.
Predvajanje glasbe omogoča »magično« črnilo
Posebno prevodno črnilo, s katerim se tiska na papir, omogoča predvajanje glasbe. S pritiskom na ime skupine ali naslov pesmi se sklene električni krog, ki sproži predvajanje posnetka.
Serijska proizvodnja pod vprašajem
»Glasbeni« plakat je sicer že bil predstavljen strokovni javnosti, toda njegova serijska proizvodnja ostaja zaradi stroškovnih razlogov pod vprašajem. Nedvomno bi tovrstni plakati glasbeni industriji pomagali pri promociji na več področjih, toda vprašljiva ostaja cenovna konkurenčnost v primerjavi s klasičnimi plakati, saj izumitelj ni razkril podrobnosti v zvezi s stroški proizvodnje.
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej