V dokumentih, predloženih sodišču v Wilmingtonu, ki obravnava zadevo, je Twitter obtožil Muska, da je uporabil taktike “za zapletanje in zamegljevanje” postopka, ter da je “povečal” povzročeno škodo z uporabo samega družbenega omrežja za napad na podjetje.
“Na trgu se pod oblakom dvoma, ki ga je ustvaril Elon Musk, vsak dan trguje z več milijoni delnic Twitterja. Še nikoli podjetje takšne velikosti in obsega ni bilo podvrženo takšni negotovosti,” so opozorili odvetniki družbenega omrežja.
Pri Twitterju menijo, da bi moralo sojenje potekati v najkrajšem možnem času, da bi se tako izognili nadaljnji škodi.
Musk se je prek svojih odvetnikov uradno odzval na Twitterjevo zahtevo po “skrajšanem” postopku, ki naj bi bil zaključen septembra, in dejal, da ni razloga za “hitenje”. Milijarder želi, da se sojenje začne šele 13. februarja, in pravi, da financiranje, ki ga ima za operacijo, velja do aprila 2023.
Sodnica Kathaleen McCormick, ki vodi zadevo, je za danes odredila zaslišanja. Ta bodo le prvi korak v dolgotrajnem pravnem boju, ki bi se lahko končal s sojenjem, lahko pa tudi s poravnavo, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
McCormikova je po pisanju AFP v preteklosti že odredila, da je kupec, ki se je upiral, dokončal združitev podjetij.
Večina analitikov na Wall Streetu in pravni strokovnjaki so mnenja, da je Twitter “po večmesečnem fiasku in nočni mori” glede tega spora ob začetku sodne obravnave v prednosti, je minuli teden ocenil analitik Dan Ives.
Aprila sta se Musk in Twitter strinjala, da bo podjetnik odkupil večinski delež delnic po ceni 52,20 dolarja za delnico, kar je bilo nad tržno vrednostjo. Še isti mesec sta sklenila pogodbo, v kateri sta se tudi zavezala, da bo stran, ki bo kriva za odpoved prevzema, drugi strani plačala milijardo dolarjev.
Da prevzema ne bo, so Muskovi odvetniki obvestili Twitter 8. julija. Odstop od pogodbe so pojasnili z dejstvom, da Musk ni dobil vseh zahtevanih informacij o družbenem mediju na čelu s številom lažnih računov oziroma botov, kot tudi z določenimi kadrovskimi menjavami.
Po odpovedi prevzema so se delnice Twitterja močno pocenile, a so od takrat že nekoliko okrevale.
Twitter je nato 12. julija na sodišču v zvezni državi Delaware vložil tožbo proti Musku, s katero ga želi prisiliti, da dokonča 44 milijard dolarjev vreden posel.
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej