Vožnja z avtomobilom iz prestolnice Združenih arabskih emiratov, Abu Dhabija, po avtocesti do najbolj slavnega emirata, Dubaja, sicer traja dobri dve uri. Let med mestoma traja 8,5 minute, a to v resnici zaradi letaliških postopkov ni realen čas.
V deželi, kjer denar tako rekoč nikoli ni ovira, so se zato odločili, da bodo implementirali prelomno tehnologijo hyperloop, ki si jo je okvirno zamislil ustanovitelj Tesla Motors, Elon Musk.
Hyperloop je sestavljen iz cevi, po kateri potujejo potniške kapsule, ki jih poganja elektromagnetno polje. Kapsula doseže maksimalno hitrost 1.200 km/h. Tehnologijo so sprva predstavili v SpaceX, vesoljskem podjetju Elona Muska, kot rešitev za povezavo med Los Angelesom in San Franciscom, kjer bi potniki 560 km dolgo razdaljo prepotovali v dobre pol ure. Kalifornijci se za projekt še niso odločili, je pa vest o tehnologiji hitro zakrožila po svetu. Musk je pozval znanstvenike in podjetja po svetu, da koncept in tehnologijo izpopolnijo in realizirajo. Letos pomladi so uspešno testirali pogon in kdo ve, morda pa bo arabska želja po tehnološkem prestižu omogočila končen razvoj.
Hyperloop sicer predstavlja bolj ekološko alternativo letalskemu prometu na kratke razdalje.
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej