Nova švedska študija, o kateri se je razpisal Men’s Health, je bila opravljena na 15-ih moških. Eno noč so spali 8 ur, drugo noč pa so morali v celoti prebedeti, in sicer tako, da so igrali igrice, brali ali gledali filme.
Kar 20 odstotkov poškodovanih možganskih celic
Po obe nočeh so jim naredili preiskavo krvi. Ugotovili so, da so se določeni nevrokemični kazalci, ki kažejo na poškodovane možganske celice, povišali za kar 20 odstotkov v primerjavi s tistimi moškimi, ki so prespali celo noč.
Med spanjem odvajamo strupe iz telesa
Men’s Health opozarja še, da je, kadar spimo, limfni sistem desetkrat bolj aktiven, s čimer odvaja strupe iz telesa. Če torej ne spimo dovolj, se naše telo ne uspe samoočiščevati in tudi zato se naslednji dan tako slabo počutimo, na dolgi rok pa v telesu nastajajo številne bolezni.
Naredite test: Teden dni spite 8 ur na noč
Da pa ne boste prestrašeni, možganske celice imajo to zmožnost, da se hitro obnavljajo, na dolgi rok pa si le privoščit vsaj 7 ur spanja na noč. In še naš nasvet. Če se ves čas počutite utujeni, brez energije in ste slabe volje, naredite test. Sedem dni spite 8 ur na noč. Po tednu dni boste kot prerojeni, hkrati pa boste uvideli, kakšno škodo delate svojemu telesu, če mu ne nudite dovolj časa, da se regenerira.
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej