Ženska.si Ženska.si Intimatemedicine Intimatemedicine Hudo.si Hudo.si
Pridružite se nam na Facebooku!
twitter
  • Domov
  • Aktualno
  • Sodoben moški
    • Moda
    • Moje zdravje
    • Partnerski odnos
    • Psihologija
    • Kulinarika
  • Lifestyle
    • Zanimivosti
    • Potovanja
    • Tehnika
    • Dizajn
    • Moj dom
    • Huda arhitektura
    • Mobilnost
  • Šport
    • Nogomet
    • Košarka
    • Rekreacija
    • Fitnes
  • Scena
    • Tuja scena
    • Domača scena
    • Glasba
    • Intervju
    • Film
  • Vse o seksu
    • Seksi nasveti
    • Spolni položaji
    • Intimno zdravje
    • Zanimivosti o seksu
    • Hude bejbe
    • Partnerski odnos
Menu
Šport

Odzivi medijev na Pogačarjevo zmago: ”Triumf brez primere!”

A. P. / STA
september 21, 2020 / 4 meseci ago

Po zgodovinskem uspehu slovenskih kolesarjev na letošnji dirki po Franciji, na kateri je slavil Tadej Pogačar, drugo mesto pa je osvojil Primož Roglič, so bile naslovnice slovenskih časopisov kakopak polne podob slavja mladega, od danes 22-letnega šampiona s Klanca pri Komendi.

Komentiraj Share Share Share WhatsApp
NOVICE
* Polje je obvezno
foto%3AProfimedia

foto:Profimedia

Korak dlje kot ostali so šli pri edinem slovenskem športnem časopisu Ekipi SN, ki so strani s kolesarsko vsebino obarvali v rumeno, na naslovnici pa zapisali “Pogacar”.

Na prvih desetih straneh z rumenega papirja skačejo tako domači kot tuji odzivi, reportaža iz Pariza, misli o sobotnem kronometru, na zadnji strani pa prispevek o Pogačarjevih starših, ki sta v soboto na poti v Francijo izvedela, da je njun sin zamenjal belo za rumeno. Avtor kolumne, je razglabljal o sobotni “najsijanejši uri” mladega “volka” s Klanca pri Komendi.

Pri Delu so na naslovnici zapisali, “Najboljši Tour de France je bil slovenski”, avtor kolumne pa piše o ta čas najboljših kolesarjih na svetu, nalašč pa se izogne pretiranemu vrednotenju ter primerjanju uspeha na Elizejskih poljanah z drugimi slovenskimi športnimi dosežki.

Z Večerove naslovnice skače zapis “Triumf brez primere”. Tako kot vsi mediji, se strinja, da sta Pogačar in Roglič spisala zgodovinsko poglavje slovenskega športa. Pogačar pa je po mnenju avtorja osrednjega prispevka kralj dirke po Franciji postal na “Kanibalov način”, torej v slogu slovitega Belgijca Eddyja Merckxa, ki je prav tako kot Pogačar majice osvajal kot po tekočem traku.

Dnevnik se je mlademu Pogačarju poklonil z zapisom na naslovnici, “Šampion Elizejskih poljan”, dodal pa je še številne mejnike, ki jih je na tem Touru postavil. V notranjosti časopisa so se slovenski dvojni zmagi poklonili z desetimi stranmi “slovenskega Toura” ter s pogovori, odzivi ter potjo Pogačarja in Rogliča do zgodovinskega uspeha.

Poleg tega so slovenski mediji pisali in izpostavljali grenkobo Rogličevega poraza, kar pa je sestavni del športa, ter postregli s številnimi reportažami navijaških zgodb iz Pariza ter iz krajev, od koder prihajata slovenska športna šampiona.

Kar se tiče medijske pokritosti Toura, velja izpostaviti tritedensko delo RTV Slovenija, ki je s poročanjem s terena, z zgodbami iz zakulisja, s številnimi zanimivimi pogovori, studijskim dodatkom ter komentatorsko ekipo v prenosih in z drugimi prispevki potencirala slovensko kolesarsko evforijo v Sloveniji.

Facebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej

Tagtags
primož roglič, slovenija, tadej pogačar, tour de france
Komentiraj Share Share Share WhatsApp

Najbolj brano

Ogabna sestavina v kruhu iz trgovine, zaradi katere ga mnogi raje pečejo doma

  • Moje zdravje

Katere ‘ženske’ bolezni ogrožajo tudi moške?

  • Moje zdravje

Kaj je tisto, kar ženske požene v varanje?

  • Partnerski odnos

Zakaj se splača biti kosmat

  • Moje zdravje

Ravnokar objavljeno

Pogačar je novi ambasador slovenskega turizma

  • Šport

V Egiptu odkrili nove arheološke zaklade, med njimi več kot 3000 let stare sarkofage

  • Potovanja

Nadal je že 800. tednov zapored med top 10

  • Šport

Pivska in vinska fontana sta se izkazali kot prava magneta za turiste

  • Potovanja

Teme

avtomobili bejba dneva ekologija hudo.si igrice Kitajska koronavirus nogomet nogometaši razgaljene zvezdnice raziskava računalniške igre Rusija seksi bejbe slovenija smešen video smešne fotografije smešne živali uporabni nasveti vesolje viralni video ZDA znanstvene zanimivosti

Pogačar je novi ambasador slovenskega turizma

  • Šport

Vrhunski kolesar Tadej Pogačar, tudi prejemnik nagrade kristalni Triglav za osebnost, ki je leta 2020 največ prispevala k prepoznavnosti Slovenije v svetu, je novi ambasador Slovenije kot turistične destinacije. V sodelovanju z STO bo navijačem med drugim razkrival svoje najljubše kotičke Slovenije za kolesarjenje in oddih.

Nadal je že 800. tednov zapored med top 10

  • Šport

Na posodobljeni teniški lestvici ATP v prvi deseterici ni prišlo do sprememb. Na prvem mestu je še naprej Srb Novak Đoković, na drugem mestu pa mu sledi Rafael Nadal, ki je še 800. zaporedni teden med deseterico najboljših. Najboljši slovenski igralec je Aljaž Bedene na 58. mestu.

Avstralija ne bo popuščala pri tenisačih, tudi zanje veljajo strogi ukrepi

  • Šport

Premier avstralske zvezne države Viktorija Daniel Andrews je dejal, da teniški igralci ne bodo deležni posebne obravnave pri strogih ukrepih v boju z novim koronavirusom, poroča nemška tiskovna agencija dpa. V Melbournu je v strogi karanteni že 72 igralcev, potem ko so na treh letalih odkrili nekaj pozitivnih primerov virusa sars-cov-2.

Reli Dakar usoden za francoskega dirkača

  • Šport

Organizatorji najtežjega vzdržljivostnega relija Dakar so sporočili, da je zaradi posledic padca v sedmi etapi letošnjega tekmovanja umrl francoski motociklist Pierre Cherpin, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Andy Murray pozitiven na novi koronavirus, namesto poti v Avstralijo ga čaka samoizolacija v Londonu

  • Šport

Škotski teniški igralec Andy Murray je bil na zadnjem testiranju pozitiven na novi koronavirus, poroča BBC. S tem je ogrožen nastop 33-letnika na prvem grand slamu sezone v Melbournu, ki se bo začel 8. februarja.

Kitzbühel ne bo gostil nadomestnih tekem iz Wengna

  • Šport

Avstrijski organizatorji tekem za svetovni pokal alpskih smučarjev konec tedna v Kitzbühelu so morali zaradi zdravstvenih razlogov odpovedati nadomestne tekme iz Wengna. To so storili zaradi 17 možnih primerov angleške mutacije novega koronavirusa v bližnjem Jochbergu, je deželni glavar Günther Platter povedal na novinarski konferenci.

Rokometno SP v Egiptu tokrat brez ZDA in Češke

  • Šport

Mednarodna rokometna zveza (IHF) je v torek pozno zvečer sporočila, da na svetovnem prvenstvu v Egiptu ne bo nastopila niti reprezentanca Združenih držav Amerike. Tudi slednjo so poleg Češke, ki je brez nastopa ostala nekaj ur prej, zdesetkale okužbe z novim koronavirusom.

Ilka Štuhec se je odločila, da bo vseeno nastopila na Zlati lisici čeprav ne bo na njenem domačem Pohorju

  • Šport

Slovenska alpska smučarka Ilka Štuhec se je po tekmah v St. Antonu odločila, da bo nastopila tudi na domači Zlati lisici, čeprav so je prestavili v Kranjsko Goro. Tradicionalno žensko tekmovanje so z Mariborskega Pohorja na Gorenjsko prestavili zaradi pomanjkanja snega. Na poligonu v Podkorenu bosta v soboto in nedeljo na sporedu veleslaloma.

Slovenske rokometaše pred bližnjim svetovnim prvenstvom v Egiptu mnogi uvrščajo v najožji krog favoritov za odličja

  • Šport

Slovenskim rokometašem pred začetkom dosedanjih velikih tekmovanj praviloma niso pripisovali velikih možnosti za najvišja mesta, pred bližnjim svetovnim prvenstvom v Egiptu pa jih mnogi uvrščajo v najožji krog favoritov za odličja in postavljajo ob bok najbolj imenitnim predstavnikom iz Francije, Španije, Danske, Norveške in Hrvaške.

Pridružite se nam na Facebooku!
twitter
  • Aktualno
    • Bedarija dneva
    • Zanimivosti
  • Sodoben moški
    • Moda
    • Moje zdravje
    • Rekreacija
    • Fitnes
    • Partnerski odnos
    • Psihologija
    • Kulinarika
  • Lifestyle
    • Potovanja
    • Tehnika
    • Dizajn
    • Moj dom
    • Huda arhitektura
    • Mobilnost
  • Šport
    • Nogomet
    • Košarka
  • Scena
    • Tuja scena
    • Domača scena
    • Glasba
    • Intervju
    • Film
  • Vse o seksu
    • Seksi nasveti
    • Spolni položaji
    • Intimno zdravje
    • Zanimivosti o seksu
    • Hude bejbe
  • O podjetju
  • Uredništvo Moški.si
  • Oglaševanje
  • Pogoji uporabe strani
  • Nagradne igre
  • O piškotkih
Zapri oglas

Podprite nas in se nam pridružite na Facebooku!

Ne kaži več. Sem se že pridružil/a.

To spletno mesto uporablja piškotke! Razumem Vsak naslednji klik na tej strani pomeni, da soglašate s piškotki.

Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1) s 15.6.2013 prinaša nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih v računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

I.R.V. d.o.o. deluje v skladu s predpisi in politiko IAB Europe Transparency & Consent Framework. Uporablja platformo za upravljanje soglasij (Consent Management Platform) z identifikacijsko številko 28.

Kaj so piškotki?

Piškotek je majhna datoteka, ki običajno vsebuje zaporedje črk in številk in se shrani v uporabnikov računalnik ali drugo napravo, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatke o piškotkih, ki jih je shranila v uporabnikov računalnik, in uporabnika tudi prepoznala. Shranjevanje piškotkov je pod popolnim nadzorom brskalnika oz. uporabnika – ta lahko shranjevanje piškotkov po želji omeji ali onemogoči.

Zakaj so piškotki potrebni?

Piškotki so temeljnega pomena za zagotavljanje uporabniku prijaznih spletnih storitev.
Interakcija med spletnim uporabnikom in spletnim mestom je s pomočjo piškotkov hitrejša in preprostejša. Z njihovo pomočjo si spletno mesto zapomni posameznikove preference in
izkušnje, s tem je prihranjen čas, brskanje po spletnih mestih pa bolj učinkovito in prijazno.

Katere piškotke uporablja stran Ženska.si?

Spremljanje obiska

Stran Ženska.si (zenska.hudo.com) izvaja tehnični del meritve MOSS. Ti piškotki se smejo nastaviti brez privolitve obiskovalca.

Piškotek DomenaTrajanjePodjetjeNamen
DM_SitId*moski.hudo.comdo 31.12.2018Ipsosspletna raziskava MOSS
DotMetrics.*dotmetrics.netdo 31.12.2018Ipsosspletna raziskava MOSS

Google Analytics – osnovni piškotek za sledenje obiska (_ga) nastavimo pred privolitvijo obiskovalca.

Piškotek DomenaTrajanjePodjetjeNamen
_gahudo.com2 letiGooglesledenje obiska

Piškotki spletnih storitev

Družabna omrežja in druge spletne storitve, ki jih uporabljamo na strani (npr. v članek vstavljeni YouTube video), za svoje delovanje potrebujejo piškotke. Na straneh hudo.com lahko nastopajo piškotki teh spletnih storitev:

Piškotek DomeneTrajanjePodjetjeNamen
cx_idcontentexchange.me2 letiIRVZajem in obdelava podatkov za tržne raziskave, oglaševanje
in izboljšanje uporabniške izkušnje na spletu. Preberi več: https://si.contentexchange.me/page/splosni-pogoji
*youtube.com, ytimg.comrazličnoYouTube delovanje storitve
*facebook.comrazličnoFacebook delovanje storitve
* twitter.comrazličnoTwitter delovanje storitve
*pinterest.comrazličnoPinterest delovanje storitve
*instagram.comrazličnoInstagram delovanje storitve

Piškotki najpogostejših oglaševalskih storitev

Oglaševalski piškoti se uporabljajo za običajno serviranje reklam in napredno oglaševanje.
Namen vseh teh pikotkov je delovanje oglaševalske mreže, ki lahko vključuje tudi ciljano oglaševanje.

PiškotekDomenaTrajanjePodjetje
_gat_ga_*hudo.com10 minGoogle / napredno oglaševanje
OAID, OA*, _OA*ox.irv.sirazličnoIRV d.o.o
OAID, OA*, _OA*ox.vsn.sirazličnoVSN d.o.o.
*adform.net, adfromdsp.netrazličnoAdform
*criteo.comrazličnoCriteo
*smartadserver.comrazličnoSmartAdserver
*casalmedia.comrazličnoCasal Media
*doubleclick.netrazličnoGoogle/Doubleclick
*pubmatic.comrazličnoPubmatic
*rubiconproject.comrazličnoRubicon
*adnxs.comrazličnoApp Nexus

Poleg teh piškotkov lahko na strani nastopajo tudi drugi oglaševalski piškotki, kar je posledica uporabe oglaševalskih mrež, ki lahko prikažejo tudi oglase iz trenutno neznanega vira.

Funkcije naprednega oglaševanja za trenutni brskalnik lahko izklopite ali vklopite na strani http://www.youronlinechoices.com/sl/your-ad-choices.

Onemogočenje piškotkov

Vi lahko sami odločite, ali boste dovolili shranjevanje piškotkov v vašo napravo. Nastavitve za piškotke
lahko nadzirate in spreminjate v vašem spletnem brskalniku.

Za informacije o nastavitvah za piškotke izberite spletni brskalnik, ki ga uporabljate.
Chrome
Firefox
Internet Explorer 9
Internet Explorer 7 in 8
Opera (stran v angleškem jeziku)
Safari (stran v angleškem jeziku)

Če piškotke izključite, so lahko nekatere možnosti spletne strani onemogočene.

Ne sprejemam piškotkov.