Ženska.si Ženska.si Intimatemedicine Intimatemedicine Hudo.com Hudo.com
Pridružite se nam na Facebooku!
twitter
  • Domov
  • Aktualno
  • Sodoben moški
    • Moda
    • Moje zdravje
    • Partnerski odnos
    • Psihologija
    • Kulinarika
  • Lifestyle
    • Zanimivosti
    • Potovanja
    • Tehnika
    • Dizajn
    • Moj dom
    • Huda arhitektura
    • Mobilnost
  • Šport
    • Nogomet
    • Košarka
    • Rekreacija
    • Fitnes
  • Scena
    • Tuja scena
    • Domača scena
    • Glasba
    • Intervju
    • Film
  • Vse o seksu
    • Seksi nasveti
    • Spolni položaji
    • Intimno zdravje
    • Zanimivosti o seksu
    • Hude bejbe
    • Partnerski odnos
Menu
Lifestyle » Mobilnost

Rast prodaje vozil po štirih mesecih pri 12 odstotkih

A. P. / STA
9 maja, 2017 / pred 8 let

V Sloveniji je bilo v prvih štirih mesecih leta prodanih 28.559 novih osebnih in lahkih gospodarskih vozil, kar je skoraj 12 odstotkov več kot v enakem obdobju lani. Od tega je bilo samo v aprilu prodanih 6918 vozil, kar je dobrih devet odstotkov več kot aprila lani.

Komentiraj Share Share Share WhatsApp
NOVICE
* Polje je obvezno
foto%3AProfimedia

foto:Profimedia

Aprila je bilo v Sloveniji prvič registrirano 6001 osebno vozilo in 917 lahkih gospodarskih vozil. Prodaja prvih je bila za skoraj 10 odstotkov večja kot pred letom dni, prodaja drugih pa za nekaj nad sedem odstotkov, kažejo danes objavljeni podatki sekcije za osebna motorna vozila pri Trgovinski zbornici Slovenije.

Pri osebnih vozilih je med blagovnimi znamkami prvo mesto aprila zasedel Volkswagen s 1033 prodanimi avtomobili. Na drugem mestu precej zaostaja Renault s 733 prodanimi avtomobili, sledita pa jima Škoda s 573 prodanimi avtomobili in Opel s 381.

Med posameznimi modeli je bilo aprila prodanih največ Škodinih octavij (302), Renaultovih cliov (268) ter Volkswagnovih golfov (232) in polov (205).

Izmed lahkih gospodarskih vozil se je tudi prejšnji mesec daleč najbolje prodajal Fordov model transit custom, ki so jih prodali 108.

V prvih štirih mesecih leta je bilo prodanih 28.559 novih osebnih in lahkih gospodarskih vozil, kar je skoraj 12 odstotkov več kot v enakem obdobju lani. V štirimesečju je bilo prodanih 24.691 osebnih avtomobilov, kar je nekaj nad 11 odstotkov več kot v enakem obdobju lani, ter 3868 lahkih gospodarskih vozil, kar je dobrih 15 odstotkov več kot v lanskih prvih štirih mesecih leta.

V štirih mesecih skupno po prodaji prednjači Renaultov clio (1434), sledita pa Škodina octavia (903) in Volkswagnov golf (895).

acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej

Tagtags
gospodarstvo, novi avtomobili, renault, škoda, slovenija, statistika, Volkswagen
Komentiraj Share Share Share WhatsApp

Najbolj brano

Kako ravnati, če te ožge meduza

  • Moje zdravje

Kaj točno se dogaja z našo kožo, ko jo obseva sonce

  • Moje zdravje

Prepreči potne madeže pod pazduhami, enostavno je

  • Moda

Poletna moda 2025: Kako ostati šik in svež v vročih dneh

  • Moda

Ravnokar objavljeno

Kako ravnati, če te ožge meduza

  • Moje zdravje

Kaj točno se dogaja z našo kožo, ko jo obseva sonce

  • Moje zdravje

Prepreči potne madeže pod pazduhami, enostavno je

  • Moda

Poletna moda 2025: Kako ostati šik in svež v vročih dneh

  • Moda

Teme

avtomobili bejba dneva ekologija hrvaška hudo.si igrice Kitajska koronavirus nogomet nogometaši razgaljene zvezdnice raziskava računalniške igre Rusija seksi bejbe slovenija smešen video smešne fotografije uporabni nasveti vesolje viralni video ZDA znanstvene zanimivosti

Konec za najmočnejši material na svetu? Evropska unija pravi: “Prepovedati!”

  • Mobilnost

Lažji od aluminija, močnejši od jekla – zdaj pa na seznamu nevarnih snovi. Kaj to pomeni za Ferrarije, letala in vetrne turbine?

Kako svojemu avtu povrniti sijaj? Obisk avtomehanika ne bo potreben!

  • Mobilnost

Avto ni samo prevozno sredstvo – za mnoge moške je to odsev njihovega stila in skrbi za detajle. Če je tvoj jekleni konjiček izgubil svoj nekdanji sijaj, ni vse izgubljeno. Z nekaj truda in pravimi pristopi mu lahko povrneš tisti “wow” efekt, ki privlači poglede na cesti. V tem vodiču ti pokažemo, kako se lotiti popravila prask, odstranjevanja rje in osvežitve žarometov.

8 korakov za boljšo pripravljenost vozila in voznika na zimo

  • Mobilnost

Previdnost za volanom še posebej v zimskih razmerah ni dovolj, voznike opozarjajo na AMZS. Predlagajo osem ukrepov za boljšo pripravljenost na spremenjene razmere na cesti:

Kakšna farsa! “Z elektro avti ‘rešujemo planet’, a poglejte, od kod prihaja elektrika za polnjenje!”

  • Mobilnost

Ta generator se samodejno vklopi, ko sončne celice ne proizvedejo dovolj energije

Obetajo se spremembe za imetnike vozniških dovoljenj

  • Mobilnost

V Bruslju razmišljajo o pomembnih spremembah v pravilih za vozniške izpite in dovoljenja. Nekatere od teh predlaganih sprememb vključujejo prepoved nočnih voženj za mlade voznike, zdravniške preglede z obnovitvenimi tečaji na vsakih 5 let za voznike nad 70 let, posebna dovoljenja za voznike SUV vozil in uvedbo skupnega evropskega sistema kazenskih točk. Čeprav spremembe še niso potrjene, bi lahko imele pomemben vpliv na veliko število sedanjih in prihodnjih voznikov.

Ne da bi prižgali klimo: Japonski trik v eni minuti zniža temperaturo v avtu za 10 stopinj

  • Mobilnost

Če pustite vozilo parkirano na soncu, lahko temperatura v potniški kabini doseže ali celo preseže 60 stopinj.

Kako se rešiti iz avtomobila, ki se potaplja?

  • Mobilnost

Kaj morajo storiti potniki, da bi varno prišli iz avta, ki se potaplja?

Najhujša kontrolna lučka v avtu: Kaj storiti, ko se prižge ta znak, ki ga ne smete ignorirati?

  • Mobilnost

Vklopi se po zagonu motorja, ko eden od sistemskih senzorjev avtomobila zazna nepravilnost v delovanju avtomobila

Zaradi nevarnega TikTok izziva umrli že štirje ljudje

  • Mobilnost

Nevaren trend skakanja z drvečega čolna na TikToku je v šestih mesecih v ZDA zahteval štiri življenja.

Pridružite se nam na Facebooku!
twitter
  • Aktualno
    • Bedarija dneva
    • Zanimivosti
  • Sodoben moški
    • Moda
    • Moje zdravje
    • Rekreacija
    • Fitnes
    • Partnerski odnos
    • Psihologija
    • Kulinarika
  • Lifestyle
    • Potovanja
    • Tehnika
    • Dizajn
    • Moj dom
    • Huda arhitektura
    • Mobilnost
  • Šport
    • Nogomet
    • Košarka
  • Scena
    • Tuja scena
    • Domača scena
    • Glasba
    • Intervju
    • Film
  • Vse o seksu
    • Seksi nasveti
    • Spolni položaji
    • Intimno zdravje
    • Zanimivosti o seksu
    • Hude bejbe
  • O podjetju
  • Uredništvo Moški.si
  • Oglaševanje
  • Pogoji uporabe strani
  • Nagradne igre
  • O piškotkih
Zapri oglas

Podprite nas in se nam pridružite na Facebooku!

Ne kaži več. Sem se že pridružil/a.

To spletno mesto uporablja piškotke! Razumem Vsak naslednji klik na tej strani pomeni, da soglašate s piškotki.

Ne sprejemam piškotkov.