Osrednjo temo letošnjega dogodka 4×10 minut o talentih, ki je letos že tretjič potekal pod okriljem Sekcije mladih managerjev v sodelovanju s Sekcijo tujih managerjev in Sekcijo managerk Združenja Manager, je predstavljala vloga talentov in talentiranih zaposlenih kot ene izmed največjih konkurenčnih prednosti podjetij. Dogodek je tako na enem mestu združil strokovnjake s področja upravljanja s človeškimi viri in našega šampiona Petra Prevca, ki pooseblja kombinacijo trdega dela in nadarjenosti.
Kot je poudarila Tjaša Kolenc Filipčič, predsednica Sekcije mladih managerjev in predstavnica organizatorjev, je talente potrebno nenehno negovati, da dosežejo svoj polni potencial: »Talenti predstavljajo varnost za našo prihodnost. Zato jih je treba raziskovati, jih prepoznati in razvijati, saj igrajo ključno vlogo pri napredku.«
Enaka zastopanost žensk in moških na vodstvenih mestih razvidna tudi v Sloveniji
Dr. Nadya Zhexembayeva, podjetnica, predavateljica in avtorica s področja inovacij, je spregovorila o pomembnosti trajnostnega razvoja in nenehnega poslovnega inoviranja, saj verjame, je to edini način za napredovanje. Pravi: »Ideja, da moramo vsakih 3,5 let spremeniti vse, da preživimo, je za marsikoga nepojmljiva. Vendar pa se moramo zavedati, da je nenehno odkrivanje samega sebe in izkoriščanje novih priložnosti edina pot do uspeha.«
K produktivnejšemu in inovativnejšemu delovnemu okolju pomembno prispeva tudi ustrezno razmerje med spoloma, zato je nujno uravnoteženost med spoloma doseči tudi s povečanjem naložb v talente deklet in žensk. O pomembnosti uravnotežene zastopanosti žensk in moških na vodilnih položajih je na dogodku spregovorila veleposlanica Kraljevine Norveške v Sloveniji Tove Skarstein: »Norveška je bila prva država v svetu, ki je sprejela Zakon o enakosti žensk in moških v upravnih odborih družb. Prepričani smo, da je treba politično voljo združiti s pobudo na različnih ravneh in spodbuditi enakost med spoloma – tudi pri odločanju v gospodarstvu.« Na lestvici enake zastopanosti moških in žensk na vodilnih položajih podjetij je izpostavila tudi Slovenijo, ki zaseda visoko mesto.
Svoje poglede na podjetniško kulturo je na dogodku razkril tudi Janez Škrabec, direktor podjetja Riko, d. o. o., ki mu je v preteklem letu uspel velikopotezni prodor na francoski trg. Na dogodku je z udeleženci delil svoje neprecenljive nasvete.
”Tako v športu kot poslovnem svetu nasploh se iz dneva v dan srečujemo s spodrsljaji in krizami. Vendar se večina ne zaveda, da so to trenutki, ki jih moramo ceniti, saj predstavljajo pot do uspeha. Moje vodilo je, da moramo vsako prepreko, s katero se spopademo na svoji poti, videti kot priložnost,” pravi Škrabec.
Peter Prevc, naš najboljši smučarski skakalec pa je v svojem govoru poudaril najpomembnejšo zadevo, vezano na talente. Izpostavil je, da na prvo mesto postavlja trdno delo: »Sam talent na žalost ne pomeni prav ničesar, vedno je treba vložiti tudi veliko trdega dela. Menim, da je uspeh sestavljen iz 95 odstotkov trdega dela in 5 odstotkov talenta. V mojem primeru se to nanaša na intenzivne treninge, veliko truda, trdega dela in odrekanja«.
Združenje Manager bo v petek, 25. septembra, na Managerskem kongresu 2015 nadaljevalo s temo talentov in dela. Kongres bo potekal v prostorih Grand hotela Bernardin v Portorožu, kjer bo o prihodnosti dela spregovoril Boštjan Bregar, direktor podjetja Marg, ki je razvilo poslovno aplikacijo 4th Office, ki pomaga pri modernizaciji dela v podjetjih.
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej