Octopush ali podvodni hokej
Ta nenavaden in manj znan ekstremni šport je v petdesetih letih postal popularen v Veliki Britaniji. Izumili so ga potapljači, ki so želeli najti način, kako ostati v potapljaški formi v času zime, ko je voda premrzla za potapljanje. Iz Velike Britanije se je razširil v Avstralijo in na Novo Zelandijo.
Vse, kar potrebuješ za igranje podvodnega hokeja, je bazen, osnovna potapljaška oprema, palice, pak in dve ekipi. Cilj igre je enostaven – kot pri navadnem hokeju je potrebno pak spraviti v nasprotnikov gol. Edina razlika je, da plavaš pod vodo, pak pa potiskaš po dnu bazena. Šport je precej utrujajoč, celo za profesionalne potapljače, zato priporočamo, da se pred igranjem najprej posvetiš potapljaškim tehnikam dihanja.
Tekma Tough Guy
Velika Britanija je domovina še enega ekstremnega športa, oziroma tekmovanja. V Staffordshireu se letno odvija tekmovanje pravih, krepkih moških, športnikov, verjetno tudi srečelovcev in kdaj pa kdaj kakšne ženske. Na tekmovanju se vsako leto zbere približno 4000 navdušencev, ki skačejo, tečejo, plavajo, plezajo in se skozi 13 kilometrov pogumno prebijajo skozi ogenj (goreča slama), led (zaledenela blatna jezera), bodečo žico in druge neprijetne ovire.
Zanimivo je, da so tekmovalci zelo solidarni do sotekmovalcev, vzajemno si pomagajo premagovati ovire, predvsem pa na hitro oskrbeti rane, ki znajo biti zaradi narave tekmovanja zelo resne. Tekma se ne priporoča amaterjem, ampak ljudem v izjemni psihofizični kondiciji. Ta nenavaden ekstremni šport je ravno zaradi velikih nevarnosti zelo atraktiven in vsako leto privabi množico navijačev, ki tekmovalcem nudijo moralno podporo.
Zorbing
Nori šport zorbing, katerega cilj je vreči se navzdol po strmini v velikanski krogli in z motoriko lastnega telesa pospeševati hitrost kotaljenja, je eden izmed zadnjih čudnih ekstremnih športov, ki so obsedli svet.
Oseba, ki “zorba”, se nahaja v krogli z dvema opnama, prostor med njima je napolnjen z zrakom, ali, v drugih variantah športa, z vodo. Notranja krogla športnika učinkovito drži bolj ali manj stabilnega, medtem ko se celotna krogla vse hitreje kotali po strmini in dejansko lahko poleti nekaj deset centimetrov. Šport je bil izumljen leta 2000 na Novi Zelandiji, ki je že tradicionalna domovina številnih ekstremnih športov (npr. Bungee jumpinga).
Brcanje zraka
V tem bizarnem in za gledalce pogosto zelo hecnem ekstremnem športu, ki se v podobnih variantah že stoletja uporablja v cirkusih, človeški katapult izstreli pogumne posameznike več kot 8 metrov skozi zrak, svojo pot pa končajo v plavalnem bazenu ali bazenu s peno.
Bodoči letalec sedi v posebno načrtovanem sedežu ob koncu “roke” katapulta, po psihološki pripravi pa sam pritisne na vzvod, ki pod njegov sedež potisne 60 litrov vode pod močnim pritiskom. In že leti! V trenutkih, ko se sodobni letalci počutijo svobodno kot ptica, se lahko nabrcajo zraka po mili volji, v tekmovanjih letenja pa strokovne komisije ocenjujejo njihov umetniški vtis.
Jahanje vlakov
Ekstremni šport, ki je zaradi smrtne nevarnosti za tekmovalce v ostrem nasprotju s črko zakona, vključuje plezanje na vagon vlaka ali podzemne železnice in deskanje na strehi premikajočega se vozila. Nevaren šport je resen problem v Južni Afriki, kjer je bilo že precej deskarjev vlakov esno poškodovanih ali so celo izgubili življenja.
Največjo popularnost je šport doživel v osemdesetih letih v Nemčiji, kjer se imenuje “S-Bahn surfing”. Nevaren športni fenomen je na srečo bil nekaj časa pozabljen, dokler ga leta 2005 ni znova odkrila tolpa mladeničev, adrenalinskih navdušencev iz Frankfurta. Vodja skupine slovi po tem, da je deskal na InterCityExpressu, najhitrejšem vlaku v Nemčiji, in preživel brez poškodb.
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej