Trening in prehrana se prilagajata vsakemu posamezniku posebej
Delo osebnega trenerja obsega celostno obravnavo vsakega posameznika. Kar ne pomeni, da osebni trener dela po neki vnaprej določeni šabloni, temveč trening in način prehrane vsakič znova prilagodi glede na želje, fizični ustroj in način življenja vsake stranke posebej.
»Načrt vadbe in jedilnik pripravim glede na želje vsakega posameznika. Od tega, ali želi na primer shujšati ali pa pridobiti mišično maso, je zelo odvisno, kakšno vadbo sestavim in tudi, kakšna je potem prehrana,« je povedal Sergej Kosman.
Mnogo ljudi je namreč zmotno prepričanih, da je za doseganje cilja namreč dovolj le določena fizična aktivnost, v resnici pa je pomemben faktor tudi prehrana. In ravno prehrana, predvsem hitra prehrana, po kateri v današnjem natrpanem življenju najpogosteje posegamo, je dostikrat tudi vzrok težav, ki jih želijo ljudje rešiti s pomočjo osebnega trenerja.
Največ obiska pred sezono kopalk
Oba strokovnjaka smo povprašali, kaj si stranke največkrat zaželijo, ko obiščejo osebnega trenerja? »Ženske želijo največkrat shujšati, predvsem pred bikini sezono, moški pa želijo imeti izklesano telo z veliko mišicami,« je povedal Sergej Kosman. Sašo Petek pa ob tem dodaja, da »dosti ljudi, ki pridejo do naju, pričakuje rezultate žr čez noč. Vendar pa jim kar takoj na začetku povem, da se to ne bo zgodilo. Vprašam jih: ‘Je realno pričakovati, da boste odvečne maščobne blazinice, ki ste jih nabirali 25 let, izgubili v dveh mesecih?’ Takrat se običajno zamislijo.«
In kdaj imajo osebni trenerji največ dela? »Pred poletjem, ko želijo vsi na plaži izgledati kot filmske zvezde, pa po poletju, ko se zaradi poležavanja na plaži nabere kakšen kilogramček preveč. In seveda po novem letu, ko ljudje sklepajo novoletne zaobljube, v smislu ‘Letos pa res!’«.
Kako lahko sami poskrbimo za lepo in zdravo telo?
Kot poudarjata Sergej in Sašo, je potrebno za telo skrbeti vsak dan in ne le, ko nam le-to pove, da nekaj ni v redu, ali ko bi radi shujšali. Če bi zdravo jedli in se zmerno gibali vsak dan, namreč do neprijetnih težav sploh ne bi prihajalo. »Veliko bolj zdravo je, če si hrano na primer namesto na sončničnem olju pripravite na kokosovem maslu. Poleg tega se je dobro izogibati sadnim sokovom in pijačam, ki vsebujejo veliko sladkorja. Bi še pili kokakolo, če bi vedeli, da liter in pol te pijače vsebuje kar 36 vrečk sladkorja, ki jih v baru dobite ob kavi?« nas je k resnemu razmisleku povabil Sergej.
Poleg tega je pomembno tudi, da užijete od štiri do šest obrokov na dan, svetujeta osebna trenerja. Kar seveda ne pomeni, da se lahko štirikrat na dan najeste tako, da vam skoraj poči trebuh, temveč morate biti v prehranjevanju zmerni. In seveda ne pozabite na telesno aktivnost – Sergej in Sašo priporočata vsaj pol ure miganja dnevno – takšnega, pri katerem se preznojite in malce globlje zadihate.
acebook spreminja nastavitve, zato boste v prihodnje lahko videvali manj vsebin, ki jih z vami delimo na naših straneh. Če želite, da objavo, ki se vam zdi zanimiva, vidijo tudi vaši prijatelji, jo delite naprej